Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu Tekne Turu

# Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu Tekne Turu - Vezirköprü Gezisi - Çakallıda Menemen #Kızılırmak üzerinde doğa harikası Vezirköprü Şahinkaya’sı Kanyonu...

Son dönemlerde günübirlik turların göz bebeği konumunda olan, yerleşimin M.Ö. Hitit Devletine kadar dayandığı bilinen, Osmanlının en önemli Sadrazamlarından Köprülü Mehmet Paşanın doğduğu, açık hava müzesi konumundaki Vezirköprüyü adım adım geziyor, hemen yanı başındaki doğa harikası Şahinkaya Kanyonunda tekne turuna katılıyoruz.


GÜNÜBİRLİK

VEZİRKÖPÜ ŞAHİNKAYA KANYONU & TEKNE GEZİSİ

Şahinkaya Kanyonu Tekne Turu, Vezirköprü Gezisi, Kızılırmak

AYRICALIKLARIMIZ...

Pikola PROFESYONEL REHBERLERİ Eşliğinde...

Sadece PİKOLA TUR Farkıyla..

Kanyonların Arasındaki ŞAHİNKAYA KANYONU Tekne Turuyla...

Vezirköprü’nün EŞSİZ LEZZETLERİNİN Tadılmasıyla...

Adım Adım VEZİRKÖPRÜ Gezisiyle...


Değerli misafirlerimizle Giresun Atapark’ta saat 06.00 da, Ordu’da saat 07.00 de buluşuyor, tam gün sürecek Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu turumuza başlıyoruz. Kahvaltı için tesisimize uğruyor, Havza üzerinden Vezirköprü’ye varıyor ve 2015 yılında tabiat parkı ilan edilen Şahinkaya Kanyonunda Tekne Turuna katılıyoruz. Kızılırmak üzerine 1980-1988 yılları arasında inşa edilmiş Altınkaya Barajının su tutmasıyla oluşan, Şahinkaya’sı Kanyonunda yaklaşık iki saate yakın sürecek tekne turumuzda Altınkaya Barajının en dar kısımlarına giriyor, eski kral mezarlarını gördükten sonra turumuzu tamamlıyoruz. Zengin mirası ve doğal güzellikleriyle geleceğin turizm kenti olmaya aday açık hava müzesi konumundaki Vezirköprü’yü adım adım gezmeye koyuluyoruz. M.Ö Hitit İmparatoru III. Hattuşili'nin uzun yıllar kaldığı, Bizanslılar zamanında Teokliopolis adlarıyla anılmış, Köprülü Mehmet Paşanın yaşadığı şehir olan Vezirköprü’de 15.yy.da inşa edilen Taşhan, 1660 da Köprülü Mehmet Paşa'nın kayınpederinin yaptırdığı 110 dükkanlı Tarihi Bedesten, Tabhaneli Camilerin tek örneği Tacettin Paşa Cami, Köprülü Mehmet Paşa'nın eşi Ayşe Sultan'ın 1659 da yaptırdığı Kale Cami ve 358 yıllık Taş Medreseyi geziyoruz. Belirlenen saatte aracımızda yerlerimizi alıyor ve geri dönüş yolculuğumuza başlıyor, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor ve bir başka PİKOLA TUR gezisinde buluşmak dileği ile sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Lüks Gezi Aracımız

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

TÜRSAB Seyahat Sigortası

Araç İçi İkramlar

Programda Belirtilen Çevre Gezileri

Pikola Tur Güvencesi

Maske, Kolonya ve Dezenfektan Kiti

Araçta Türk Kahvesi İkramı

Ücrete Dahil Olmayanlar

Tur Boyunca Alınacak Tüm Yemekler

Tekne Ücreti

Kişisel Harcamalar

TUR BİLGİLERİ

Günübirlik Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu Gezimizde 31 Kişilik aracımızda 15 Katılımcı ve 19 Kişilik aracımızda 10 Katılımcı misafir kabul edilmektedir.

Vezirköprü Şahin Kaya Kanyonu baraj gölü olduğu için YÜZMEK KESİNLİKLE Yasaktır.

Pandemi sürecinde gezimizde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgeler uygulanacaktır.

Tura Dâhil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, rehberlik, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 2 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 3 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir. Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Gezimize gelirken yanınızda, rahat yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, şemsiye, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarını yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Ulaşım Aracımız

Günübirlik Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu Gezimizde maksimum katılımcı sayımız 16 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) tur aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Isuzu Turkuaz: 31+1 Kişilik, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.