2021 Günübirlik Tomara Şelalesi Fiyatları YAKINDA

# Kümbet Yaylası - Eğribel Geçidi - Alucra - Şiran Tomara Şelalesi - Şebinkarahisar - Tamzara Köyü #Karagöl Dağlarının eteklerinde farklı bir rota... Tomara Şelalesi, Tamzara

Karagöl Dağlarının eteklerinde gizli kalmış ve gitmeye değer bir gezi rotasına sizleri davet ediyoruz. Sosyal medyada bu rota sadece Pikola Tur’da... Bölgede yetişen bir çiçekten adını alan, 40 gözeler adıyla anılan Tomara Şelalesi, “ Karahisar” türküsüne konu olmuş Şebinkarahisar Kalesini. Ata’mızın ziyaretinde konakladığı Atatürk Evini, bir zamanlar aşılması güç Eribel Geçidini ve dokumalarına adını veren bölgenin en eski yerleşimi Tamzara Mahallesini görüyor, günün yorgunluğunu Mavi Göl ve Tabiat Harikası Kuzalan Şelalesinin muhteşem görüntüsüyle atıyoruz.


GÜNÜBİRLİK

TOMARA ŞELALESİ - TAMZARA GEZİSİ

Kümbet, Eribel Geçidi,Tomara Şelalesi, Çayırkaya Manastırı,Şebinkarahisar,Tamzara Köyü

AYRICALIKLARIMIZ...

Pikola PROFESYONEL REHBERLERİ Eşliğinde...

Sadece PİKOLA TUR Farkıyla..

Yaylalarda KAHVALTI Keyfiyle...

Karagöl’ün Diğer Yüzü TOMARA ŞELALESİ ile...

Eski Sancak ŞEBİNKARAHİSAR Gezisiyle...

Akıl Suyuna Ev Sahipliği Yapan TAMZARA KÖYÜ’NÜN Görülmesiyle...


Siz değerli misafirlerimizle Ordu’da saat 06.30 da, Giresun Atapark’ta saat 07.30 da buluşuyor, tam gün sürecek olan Tamzara, Şebinkarahisar, Tomara Şelalesi turumuza başlıyoruz. Aksu nehrini takiben Kümbet Yaylasına çıkıyor aperatif kahvaltımızı ( Sandviç ve Çay) Aymaç Mevkinde alıyoruz. Kümbet ’ten ayrılıyor, Uzundere ve Tamdere’yi takiben 2200 rakımlı Eğribel Geçidini aşıyor, Şebinkarahisar’da ihtiyaç molası veriyor, Alucra istikametine dönüyoruz. İsoltaş Dağı ve İsimsiz Gölde vereceğimiz fotoğraf molalarının ardından, dağlardan 40 ayrı kaynağın bir araya gelmesiyle oluşan doğa harikası Tomara Şelalesi Tabiat Parkına varıyoruz. Adını çevresinde yetişen tek yıllık Tomara Bitkisinden alan ve “40 Gözeler” adıyla anılan Tomara Şelalesini Cam Terastan izledikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Tomara’dan ayrılıyor, Çayırkaya Manastırını, Şebinkarahisar Kalesini, 1 Ekim 1924 de Atamızın bir gece konakladığı Şebinkarahisar Atatürk Evini ve İstiklal Çeşmesini ziyaret ediyoruz. Şebinkarahisar gezimizi tamamlıyor, Giresun’un en eski yerleşim bölgesi Tamzara’ya geçiyoruz. Adını bir halk oyunundan alan Tamzara’da dilek çeşmesinde dileklerimizi tutuyor, Akıl Suyundan içiyor, “Gidemediğin Yer Senin Değildir” sözünün sahibi Halil Rıfat Paşanın açtırdığı Taş Tüneli görüyor ve akşam saatlerinde sizleri Giresun ve Ordu’da aldığımız noktalara bırakarak, bir başka PİKOLA TUR gezisinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Lüks Gezi Aracımız  

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

TÜRSAB Seyahat Sigortası

Araç İçi İkramlar

Tabiat Park Giriş Ücreti

Programda Belirtilen Çevre Gezileri

Pikola Tur Güvencesi

Maske, Kolonya ve Dezenfektan Kiti

Aperatif Araç İçi Kahvaltı

Araçta Türk Kahvesi İkramı

Ücrete Dahil Olmayanlar

Tüm Yemekler ve İçecekler

Kişisel Harcamalar

TUR BİLGİLERİ

Günübirlik Tomara Şelalesi, Tamzara Gezimizde 31 Kişilik aracımızda 15 Katılımcı ve 19 Kişilik aracımızda 10 Katılımcı misafir kabul edilmektedir.

Pandemi sürecinde gezimizde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgeler uygulanacaktır.

Tura Dâhil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, rehberlik, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 2 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 3 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir. Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Yaylalarda Kredi Kartı kullanımı çok fazla olmadığından yanınızda nakit para getirilmesi önerilir.

Gezimize gelirken yanınızda, rahat yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, şemsiye, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarını yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Ulaşım Aracımız

Günübirlik Tomara Şelalesi, Tamzara Gezimizde maksimum katılımcı sayımız 16 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) tur aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Isuzu Turkuaz: 31+1 Kişilik, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.