2021 GAP Turumuzun Fiyatları YAKINDA

Diyarbakır, Hasankeyf, Midyat, Göbeklitepe, Şanlıurfa, Nemrut Dağı Gün Batımı, Halfeti, Gaziantep WORLD'e Özel 3 Ay Vade Farksız TaksitTarih, Kültür, Lezzet ve Duygulara hitap eden Mezopotamya’da serüvene çıkıyoruz.

Başlığı gördüğünüzde gözünüzün önüne fıstıklı baklavalar gelmesi, "Türkiye'nin Gurme Şehirleri" listesinin en iddialı ismi Gaziantep’i, Anadolu medeniyetlerinin geçiş noktası Diyarbakır’ı "Sakin Şehir" ilan edilen saklı cennet Halfeti’yi, Sümer, Babil, Hitit, Urartu, Roma, Abbasi, Selçuklu ve Osmanlı gibi köklü ve güçlü medeniyetlere yuva olan Mezopotamya’nın kıymetlisi Mardin’i, Tarihi milattan önceye dayanan Midyat. Tanrıların dağı Nemrut Dağı, Arap tarihçilere göre Tufan'dan sonra Hz. Nuh tarafından kurulan 18 şehirden biri olan Şanlıurfa ve Dünyanın en eski tapınağına ev sahipliği yapan Göbekli tepeyi geziyoruz.


DOLU DOLU

GÜNEYDOĞU ANADOLU GEZİSİ

# 3 Gece MİDYAT – ŞANLIURFA – ADIYAMAN Konaklaması #


1.GÜN - ÇARŞAMBA: ORDU – GİRESUN KALKIŞ

Değerli misafirlerimizi saat 17.00 de Ünye Meydan, saat 17.30 da Fatsa City, saat 18.00 da Ordu Lisesi Önü ve saat 19.00 de Giresun Atapark önünde buluşuyor, Pikola Tur ikramları eşliğinde Güneydoğu Anadolu turumuza başlıyoruz.


2.GÜN - PERŞEMBE:DİYARBAKIR – HASANKEYF – MİDYAT

Sabah saatlerinde kahvaltımızı Diyarbakır’da Tarihi Hasan Paşa Hanında Kadri’de alıyor, İç Kale, Tarihi Hasan Paşa Hanı, Kuyumcular Çarşısı, Ulu Cami, Sülüklü Han Dört Ayaklı Minare, Sıtkı Tarancı Müzesi ve On Gözlü Köprü gezilerimizi tamamlıyor, Şehmuz Alto kadayıfcısın da kahvelerimizi alıyor, sular altında kalmış olan Hasankeyf'e geçiyoruz. Zeynel Bey Türbesini ve Hasankeyf’i görüyor Midyat'a geçiyoruz. Kaymakamlık Konuk Evi ve Mor Gabrial Manastırı gezilerimizi tamamlıyor otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama MİDYAT


3.GÜN - CUMA: MARDİN – GÖBEKLİ TEPE – ŞANLIURFA

Kahvaltı sonrası 4000 yıl boyunca birçok kavim ve devlet ev sahipliği yapan,UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesindeki Mardin Turumuza başlıyoruz. Süryani, Keldani, Yezidi, Arap, Kürt ve Türk kültürlerinin oluşturduğu mimari yapıları, dar sokakları ve abbaraları geziyor, Mezopotamya Ovasını en iyi izletebileceğimiz yerlerden Kasımiye Medresesi gezdikten sonra, Ulu Cami, Eski PTT Binasını gördükten sonra, Çiğ Köfte, Balıklı Göl ve Göbekli Tepe denildiğinde aklınıza gelen Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Dünyada bilenen ilk tapınağı içeresinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını, rehberimiz eşliğinde geziyor, otelimize yerleşiyoruz. Odalarımızda dinlendikten sonra, (Ekstra) akşam yemeği ve sıra gecesi programına katılıyoruz. ŞANLIURFA


4.GÜN - CUMARTESİ: ŞANLIURFA BALIKLI GÖL – ADIYAMAN NEMRUT DAĞI GÜNBATIMI

Kahvaltı sonrası, üç semai dinde adı geçen Hz. İbrahim’in doğdu mağara ve dergahı, Hz. İbrahim makamından ötürü ismini alan Makam, Rızvaniye ve Mevledi Halil Camilerini görüyor, Balıklı Gölü rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Urfa’dan ayrılıyor, Atatürk Barajını seyir terasından izliyor ve Adıyaman'a varış. Bizleri bekleyen minibüslerimiz ile Kahta üzerinden 2000 yıl öncesinin çılgın kralı Antiochos’un yaptırdığı eserleri göreceğimiz Nemrut Dağına çıkıyoruz. Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü ve Arsemia’nın kalıntılarını panoramik olarak görüyor Nemrut Dağının doğu ve batı teraslarında, Zeus, Oramantes, Apollon, Mihras, Heraklis, Artaganes, Tanrıça Kommagene, Fortuna, Tyche, Kral Anticosho ve aslan, kartal heykellerini fotoğraflıyor Nemrut Dağından muhteşem Gün batımını izliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ADIYAMAN


5.GÜN - PAZAR: HALFETİ TEKNE TURU - GAZİANTEP ŞEHİR TURU - DÖNÜŞ

Kahvaltısı sonrası, Fırat Nehri üzerinde bir kısmı Birecik Barajının suları altında kalmış Halfeti’de Tekne Turumuza başlıyor, Rum Kale ve Savaşan Köylerini görüyoruz. Tekne turu sonrasında Gastronomi dalında UNESCO Listesindeki Gaziantep'e varıyor, Zeugma Antik Kentinden çıkartılan mozaiklerinde bulunduğu Gaziantep Mozaik Müzesini geziyoruz. Müze gezimizi tamamlıyor, Bakırcılar Çarşısında yöresel ürünler için kısa molanın sonrasında Gaziantep Kalesini panoramik görüyor, Tahmis Kahvesinde günün yorgunluğunu atıyoruz. Antep’ten ayrılıyor, sabah saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor, bir başka PİKOLA TUR gezisinde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Lüks Ulaşım Aracımız

3 Gece Otel Konaklaması

Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 2 Akşam Yemeği

Halfeti Tekne Turu Ücreti

Nemrut Dağı Minibüs Ücreti

Profesyonel Rehberlik

Araçta Soğuk ve Sıcak İkramlar

Maske, Kolonya ve Dezenfektan Kiti

Araç İçi Türk Kahvesi İkramı

Milli Park ve Otopark Ücretleri

Programdaki Tüm Çevre Gezileri

Pikola Tur Kalitesi

Diyarbakır'da İlk Gün Kahvaltısı

Ücrete Dahil Olmayanlar

Tüm Öğle Yemekleri ve İçecekler

Müze Giriş Ücretleri

Urfa Sıra Gecesi ve Akşam Yemeği

TUR BİLGİLERİ

Gezimiz 2 Gece Araçta yolculuk ve 3 Gece Otel Konaklaması olmak üzere 5 Gün 3 Gecedir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 7 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 4 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir.

Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Gezimize gelirken rahat yürüyüş ayakkabısı ve pantolon, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarınızı getirmeyi unutmayınız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Covid – 19 Pandemi sürecinde gezimizde 46 Kişilik araçta 32 Misafir, 39 Kişilik araçta 24 misafir ve 20 Kişilik aracımızda 12 Katılımcı kabul edilmektedir.

Gezimizde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgeler uygulanacaktır.

Tur Programında; Milli Park ve Otopark Ücretleri, Rehberlik Hizmeti, 3 Gece Otel Konaklaması, Diyarbakır'da İlk Gün Kahvaltısı, TÜRSAB Seyahat Sigortası, İkramlar Fiyata Dahildir.

GAP turumuzda Midyat, Urfa ve Adıyaman’da konaklama alacağız. Otellerimiz ile ilgili ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

Rehberimiz Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk Vb.) gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Misafirlerimizin verdiğimiz zamana uymamaları sebebiyle gezilemeyen yerlerden acentamız sorumlu değildir.

Ulaşım Aracımız

GAP turumuzda maksimum katılımcı sayımız 22 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Otogar Doruk: 40 +1 Otobüs: Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Araç İçi Termos, Okuma Lambası, Rehber İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup, Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.