Hafta sonu Gürcistan Fiyatları YAKINDA

# Pikola Tur olarak 6. Yıldır Gerçekleştirdiğimiz Gürcistan Tiflis, Kutaisi ve Batum Gezisi #Pikola Tur olarak 6. Yıldır Gerçekleştirdiğimiz Gürcistan Tiflis Turu...

Gürcistan’ın büyüleyeceği doğasından, tarihin izinden keyifli bir yolculuk için Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e gidiyoruz. Hafta sonu kaçamağı için düşünebileceğiniz Pasaportsuz, vizesiz ve ucuz yurt dışı tatili yapmak isteyenler için Tiflis, Gori, Kutaisi ve Batum gezisi. Yerel Mutfağından, UNESCO Dünya Mirası Listesine alınmış Katedralleriyle, Mtsheta’ya, Kafkas Dans Gösterilerinden, Tiflis’te Kura Nehri Kenarındaki Kahve Keyfine. Argonatların kenti Kutasi’den, Yirminci yüzyıla damgasını vuran liderlerden Stalin’in doğum yeri Gori ve Karadeniz’in Miami’si Batum’a uzanan Hafta sonu Gürcistan gezisi planladık sizler için.


HAFTASONU

TİFLİS – MSTHETA – GORİ – KUTAİSİ VE BATUM GEZİSİ

# 1 GECE TİFLİS KONAKLAMASI #

AYRICALIKLARIMIZ...

Tiflis’te 4* Butik Otelde Konaklama Ayrıcalığı...

Turumuza Özel TİFLİS ANITLAR BAHÇESİ Gezisi...

Kafkasların Parlayan Yıldızı TİFLİS’İ Geziyoruz...

Stalin’in Şehri GORİ VE STALİN MÜZESİ Farkıyla...

Antik Başkent KUTAİSİ’NİN Görülmesi...

Unesco Dünya Mirası JVARİ KATEDRALİ Gezisi...

Karadeniz’in Lazvegası BATUM & ALİ NİNO HEYKELİ Gece Turu...

Gürcistan’ın MUTFAĞININ Eşsiz Lezzetleri...


1.GÜN - CUMA:ORDU – GİRESUN YOLCULUK BAŞLIYOR

Siz değerli katılımcılarımız ile Saat 19.00 de Ordu’da, Saat 20.00 de Giresun’da buluşuyor, Pikola Tur eşliğinde gece geç saatlerde Sarp Sınır Kapısındaki gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve Gürcistan Tiflis’e turumuza gece yolculuğuyla devam ediyoruz.


2.GÜN - CUMARTESİ:ADIM ADIM TÜM GÜN TİFLİS ŞEHİR TURU GÜRCÜ KAFKAS GECESİ

Sabah saatlerinde Gürcistan’ın başkenti ve Kafkasların Parlayan Yıldızı Tiflis’e varıyor, misafirlerimiz ile kahvaltımızı alacağımız restoranımıza gidiyor güne zinde başlamak adına güzel bir kahvaltı alıyoruz. Ekstra kahvaltımızı tamamlıyor, Tiflis turumuza Gürcistan Anıt Bahçesindeki 30 metrelik dev sütunların arasında tarihe yolculuk ile devam ediyoruz. Muhteşem Tiflis manzarası eşliğinde Anır Bahçeleri turumuzu tamamlıyor, Avlabari yakınlarında St.Trinity (SAMEBA) Katedralini gezmeye koyuluyoruz. Konum itibariyle bu muhteşem yapıyı rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra, Kafkasların eteklerinde Asya’nın en eski şehirlerinde Tiflis’i artık yürüyerek gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız; Mtkhvari (Kura) nehri kenarında kurulu, Yer Altı Çarşısı diyoruz. Gürcü Kültürü hakkında buradaki anlatımlarımızı tamamlıyor, Narikala Kalesi eteklerindeki Old Tbilisi turumuzda sırasıyla, Juma Camisini, Eski Tiflis Evlerini, Abanoutubani Şelalesi, Sülfür Hamamları, Haydar Aliyev Parkını, St. Abo Kilisesi, Kral Vakhtang Gorgasali’nin Heykelini, Metekhi Kilisesini görüyoruz. Vereceğimiz kısa molanın ardında, Kutsal Deda Heykelinin bulunduğu tepeye Teleferik ile çıkıyoruz. Tiflis’in muhteşem manzarasına seyre dalıyor, Çarlık döneminin en güzel yapılarına ev sahipliği yapan Türk Sokağı olarak da adlandırılan, Agmashenebeli Caddesinde aperatif öğle yemeğimizi alıyoruz. Caddede vereceğimiz serbest zamanın ardından Dry Köprüsünün altında bulunan Antikacılar “Vernisaja” Pazarına gidiyor, sanat ve porselenciler Sokağı ile Sovyetler döneminden kalma değerli eşyalar bulunduğu Pazar’da gezimizi bitiriyor, Barış Köprüsü ve Mantar binayı panoramik görüyor, Rustaveli Caddesine gidiyoruz. Sovyet döneminden kalma Gürcistan Parlamento, Posta, Opera Ve Filarmoni Binaları ile St. George’un Altın Heykelinin bulunduğu Özgürlük Meydanını geziyor, otelimize dönüyoruz. Belirlenen saatte lobide buluşuyor, Gabriadze Kukla Tiyatrosu gezimizin ardından, yerel restoranımıza gidiyor Gürcü mutfağının eşsiz lezzetleri eşliğinde Gürcistan Yerel Danslarını izliyoruz. Yemek sonrasında Gece Tiflis Panoramik Şehir Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz kafe ve barlar sokağı olarak bilinen Sheriden’de gidebilirler. Konaklama TİFLİS


3.GÜN - PAZAR:JVARİ KATEDRALİ GORİ STALİN MÜZESİ KUTAİSİ BATUM ŞEHİR TURU GİRESUN – ORDU

Otelimizdeki kahvaltının ardından, Tiflis’ten ayrılıyor Mtkvari ve Aragvi Nehirlerinin birleştiği yerde kurulu Mtsheta’yı kuşbaşı izleyeceğimiz Jvari Manastırına çıkıyoruz.  UNESCO Dünya Mirası Listesinde olan Svetitskhoveli ve Samtavro Kilisesini kuşbakışı gören, 6. Yy. yapısı Jvari Manastırını gezmeye koyuluyoruz. Manastırdan ayrılıyor “Çelik” lakabıyla anılan Stalin’in şehri Gori’de Stalin’in Müzesini geziyoruz. Stalin’e ait eşyaları, belgeleri ve Nazilere karşı Rus halkının göstermiş olduğu başarıları dinliyor, Stalin’in Vagonunu ziyaret ediyor, Gori Kalesi eşliğinde Rikoni Geçidini aşıyor, Kolhetti’nin başkenti Argonotların varmayı amaçladıkları şehir diye bahsettiği Kutaisi (AİAS) üzerinden, Batum’a varıyoruz. Akşam Batum şehir turumuzda Miracies Parkta; Chacha Kulesini, İspanyol Mimar Cabo tarafından tasarlanan 130 mt.lik Alfabe Kulesini, ölümsüz aşkı anlatan Ali ile Nino Heykelini, 55 mt. Yüksekliğindeki Ferris Wheel (Dönme Dolap) hayranlıkla izliyor, 1881 yılında inşa edilen Kafkasların en büyük bulvarı Batumi Bulvardaki, Su Gösterilerini seyre dalıyoruz. Mitolojide denizler tanrısı Poseidon’un Bronz Heykelinin bulunduğu Neptün Meydanı ve Opera Drama Binasını fotoğrafladıktan sonra Sarp Sınır Kapısındaki yöneliyoruz. Free Shop’taki alışveriş molasının ardından aracımızla buluşuyor Karadeniz’in sakin şehirleri eşliğinde Gece Saat 02.00–03.30 Arasında siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor, bir başka PİKOLA TUR  gezisinde görüşmek dileği ile sizlerden ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Lüks Ulaşım Aracımız

1 Gece 4* Hotel Konaklaması

Tiflis’te Konaklama

Otelde Sabah Kahvaltısı

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Gürcüce Yerel Rehberlik

Pikola Araç İçi İkramları

Yöresel Gürcü Tatları İkramı

Otopark ve Milli Park Ücretleri

TÜRSAB Yurtdışı Seyahat Sigortası ( 66 ve Üzeri Arası Ayrıca Hesaplanacaktır.)

Programda Belirtilen Tüm Geziler

Acentamızın Güler Yüzü ve Refakati

Ücrete Dahil Olmayanlar

Tiflis’te İlk Gün Kahvaltısı

Tiflis’te Akşam Yemeği ve Kafkas Gecesi

Yurtdışı Çıkış Harcı

Stalin Müzesi ve Vagon Giriş Ücreti

Tiflis’te Teleferik Ücreti

TUR BİLGİLERİ

Hafta sonu Gürcistan Tiflis Gezimize, 19 Kişilik aracımızda 10 Katılımcı ve 39 Kişilik Aracımızda 18 misafir kabul edilmektedir.

Hafta sonu turumuz 1 Gece Araçta yolculuk ve 1 Gece Otel Konaklaması olmak üzere 3 Gün 2 Gece dir.

Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgelere uygulayacaktır.

Tur Programına Dahil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, 1 Gece otel konaklaması, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 4 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 4 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir.

Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Gezimize gelirken yanınızda, rahat yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, şemsiye, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarını yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Gürcistan’a 01 Eylül 2019 tarihinden itibaren YENİ KİMLİK KARTI ile girişler kabul edilmektedir. T.C Kimlik dışında, pasaportla girmek isterseniz, seyahat tarihinin bitimine minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir. 

18 yaşından küçük çocuklar anne ve baba yanında kimlikle gümrük geçişi yapabilirler. 18 Yaşından Küçük Çocukların Anne Ve Babadan Biri Yanında Bulunmazsa noterden Muvafakatname ile gümrük geçişi yapabilirler.

Yerel Para Birimi Lari (GEN) dir. Batum dışında iç kesimlere gidildiği için Döviz ofislerinde Türk Lirası Lari’ye çevirmek zor olmaktadır. Paralarımızı Batum’da yerel para birimi lari’ye çevireceğiz, ç kesimlerinde ise Dolar, Eurolarımızı Lari’ye çevirme imkânımız olacaktır.

Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den Ayrılmadan Önce, Telefonunuzun Yurtdışına Açık Olup Olmadığını GSM operatörünüzden kontrol etmeniz gerekmektedir.

Gürcistan çıkışında, TC Nüfus Cüzdanı Veya Pasaport Dışında Hiçbir Kimlik Geçerli Değildir. Yurtdışı çıkış harcı misafirlerimize aittir.

Otellerde alınan kahvaltılar, otel konseptine göre serpme veya set menü olabilir. Otelimizde Akşam Yemeği alınmayacaktır.

Yanımızda ekstra giderler için minimum kişi başı 350 TL bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. (Kişisel Hediyeler ve İçecekler Dâhil Değildir.)

Gürcistan Hükümetinin 2014 yılında almış olduğu kararda yasaklı ilaçlar kapsamında içerisinde uyuşturucu ve psikotrop madde ihtiva eden ilaçların ülkeye girişleri yasaktır. (Dolarin, A – Ferin, Benical, Raydol... Vb.) Lütfen 3 Gün Kullanacağınız kadar ilaçları alarak el çantanız veya ceplerinize koyunuz. Kutu Kutu ilaç yanınızda veya bavulunuzda bulundurmayınız.

Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, yenileme, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.

Nüfus Cüzdanı veya Pasaport ile yurtdışı gezilerimize katılacak misafirlerimiz için tur düzenleyeceğimiz ülkeler ve gümrüklerindeki en son düzenlemeler, yasalar ve uygulamaların katılımcılarımızın takiple mükellef olduklarını bildirmekle birlikte misafirlerimizin yurtdışına çıkışlarında resmi makamlar tarafından çıkışınıza izin verilmemesi veya engellenmesi tamamen kişisel sorumluluğunuzdur.

Ulaşım Aracımız

Hafta sonu Karadeniz Yaylaları turumuzda maksimum katılımcı sayımız 18 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Otogar Doruk: 40 +1 Otobüs: Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Araç İçi Termos, Okuma Lambası, Rehber İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup, Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.