2021 Haftasonu Şavşat Gezi Fiyatları YAKINDA

# Şavşat Tbeti Kilisesi ve Karagöl - Yavuzköy Seyir Terası - Balık Gölü - Hatila Cam Teras #Bulutların ve Sislerin Arasındaki Yeşil Dünya: Sakin Şehir Şavşat

Herkesi, kendi Şavşat hikâyesini yaşamaya davet ediyoruz! Havası, insanı, açan çiçeği, öten kuşu bile farklı bir tınıda olan Doğu Karadeniz'de, bu kez yolumuz "Cittaslow" listesine alınan Yeşilin Dünyası Şavşat' a...Bölge için en ideal dönemde yaz ve sonbaharı Şavşat köylerinde karşılamaya ne dersiniz? Fotoğraflarda ve ekranlarda görünenin ötesinde doğa cümbüşü sunan, yeşilin içinde köyleriyle, bulutların üzerinde dünyaya tepeden bakıyor gibi hissedeceksiniz. Ahşap köy evlerinin dokusu, tabiatın büyüsü, kültürü, sessizliği, doğal yaşamı ile Şavşat'ın bilinmeyen rotalarını keşfediyoruz.


HAFTASONU

ARTVİN ŞAVŞAT GEZİSİ

Artvin, Çoruh Nehri Zipline, Hatila Cam Teras, Şavşat Karagöl, Tbeti Kilisesi

AYRICALIKLARIMIZ...

Şavşat’ın En Keyifli Tesislerinde Konaklama Ayrıcalığı...

Artvin’in İncisi ŞAVŞAT KARAGÖL Gezisi...

Sakin Şehir Ünvanlı ŞAVŞAT’IN Doğası...

Türkiye’nin En Uzun ÇORUH NEHRİ ZİPLİNE Parkuruyla...

Karadeniz’in En Güzel YAVUZKÖY SEYİR TERASI Farkı İle...


1.GÜN - CUMARTESİ ÇORUH ZİPLİNE–HATİLA CAM TERAS–YAVUZKÖY SEYİR TERASI

Değerli katılımcılarımızla hafta sonu eğlenceli ve farklı bir coğrafyayı keşfetmenin duygusuyla, Ünye’deki misafirlerimizi saat 06.00 da, Ordu’daki misafirlerimizi Saat 07.00 da Ordu Lisesi önünde ve Giresun’dan katılacak misafirlerimizle Saat 08.00 de Atapark’da buluşuyoruz. Yolda alacağımız kahvaltı sonrası, Çoruh Nehrini görüyor, Türkiye'nin en uzun Zipline Parkurundan Çoruh Nehriinin her iki yakasına adrenalin yaşamak isteyenler için Zipline zamanı diyoruz! Zipline noktasında vereceğimiz serbest zamanın ardından M.Ö. 4. yüzyılda kurulan Artvin’de; Livane Kalesi eşliğinde Hatila Milli Parkının derinliklerine yolculuğumuza başlıyoruz. İl merkezine yaklaşık 15 km. uzaktaki Sıkıldım Kayası mevkinde 490 mt. Rakımda, Hatila Deresinden ise 220 mt. yükseklikte sarp kayalara kurulan, Cam Terastan vadileri izliyoruz. Fotoğraf çekimlerimizi tamamlıyor, Atatepe’de Kahvecioğlu Vakfınca yaptırılan, 22 mt. Yüksekliğiyle Türkiye'nin en büyük Atatürk Heykelinin hikayesini rehberimizden dinliyor, Artvin’ merkezde tostu ile meşhur Bombacı Burhan’da kısa bir mola diyoruz. Molanın bitiminde Çoruh Vadisinin derin kanyonları eşliğinde sakin şehir ünvanlı Şavşat’a varıyoruz. Yavuzköy Seyir Terasından, Sahara Milli Parkı içerisindeki köyleri izliyor ve Pınarlı Köyü’ndeki Dağ evlerine hareket ediyoruz. Tesisimizde odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeğimizi alıyor ve kamp ateşinde günün yorgunluğunu atıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği ŞAVŞAT


2.GÜN - PAZAR BALIK GÖLÜ – TİBETİ KİLİSESİ – ŞAVŞAT KARAGÖL

Dağların eteklerindeki tesisimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, gezimize Arsiyan Dağları’nın eteklerindeki Balık Gölü ile başlıyoruz. Pınarlı Köyü’ne bağlı doğa harikası Balıklı Göl’de vereceğimiz serbest zamanın ardından, Sahara Milli Parkı içerisinde 1500 rakımlı çam ağaçlarının arasında turkuaz renkleriyle sizleri büyüleyeceğini düşündüğümüz Şavşat Karagöl etrafındaki yürüyüşümüzü tamamlıyor, Gürcü mimarisinde yapılmış yöreye has ahşap evleri görüyor Veliköy ve Meşeli köyleri eşliğinde Cevizli Köyündeki 1116 yıllık Gürcü Tbeti Kilisesi görmeye gidiyoruz. M.S 899 yılında bölgeye hâkim Gürcü Kral Aşod tarafından Meryemana’ ya adanmış Tbeti Kilisesini gezdikten sonra, köy kahvehanesinde çaylarımızı yudumluyor, Çoruh Vadisinin derin kanyonları eşliğinde Artvin’i takiben geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakıyor bir başka PİKOLA TUR gezisinde buluşmak dileğiyle sizlerden ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Pikola Tur Kalitesi ve Güvencesi

Programdaki Tüm Çevre Gezileri

Tabiat Parkı Giriş Ücretleri

TÜRSAB Seyahat Sigortası

Araç İçi Türk Kahvesi İkramı

Profesyonel Rehberlik

Maske, Kolonya ve Dezenfektan Kiti

Otelde Alınacak 1 Kahvaltı

Otelde Alınacak 1 Akşam Yemeği

1 Gece Şavşat Otel Konaklama

Araç İçi İkramlar

Ulaşım Aracımız

Ücrete Dahil Olmayanlar

İlk Gün Kahvaltısı

Tüm Öğle Yemekleri ve İçecekler

Dönüşteki Akşam Yemeği

Zipline ve Ören Yeri Ücretleri

TUR BİLGİLERİ

Hafta sonu Artvin Şavşat ve Borçka Karagöl Gezimize, 19 Kişilik aracımızda 10 Katılımcı misafir kabul edilmektedir.

Hafta sonu turumuz 1 Gece 2 Günlük olup, 1 Gece Otel Konaklaması alacağız.

Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgelere uygulayacaktır.

Tur Programına Dahil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, 1 Gece otel konaklaması, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Şavşat Bölgesinde Kredi Kartı çok kullanılmadı için, lütfen yanınızda nakit para getirmeyi unutmayınız.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 4 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 4 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir.

Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Gezimize gelirken yanınızda, rahat yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, şemsiye, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarını yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Ulaşım Aracımız

Hafta sonu Artvin Şavşat, Borçka Karagöl turumuzda maksimum katılımcı sayımız 10 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Otogar Doruk: 39 +1 Otobüs: Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Araç İçi Termos, Okuma Lambası, Rehber İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup, Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.