2021 Doğu Anadolu'nun İncileri Fiyatları YAKINDA

Ahlat,Van Gölü,Tatvan,Akdamar Adası,Van,Muradiye Şelalesi,Doğu Beyazıt İshakpaşa Sarayı,Ağrı Dağı, Kars,Ani Harabeleri,Doğu Ekspresi,ErzurumBirçok medeniyete ev sahipliği yapmış Doğu Anadoluyu Birlikte gezelim,

Kartpostaldan fırlamışcasına olağanüstü manzaralara eşlik edeceğimiz Doğu Anadolu bölgesinin saklı hazineleri turumuzda, kendinizi Türk filmlerinde hissedeceğiniz Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu. Türkiye'nin en büyük gölü Van Gölü havzası ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış doğunun Paris’i Van'ı, Ağrı Dağının eteklerinde İshakpaşa Sarayını, Anadolu'nun en yüksek şehri Kars ve UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Ani Harabelerini ve Milli Mücadelenin önemli şehri Erzurum'u görüyor Doğu Anadoluyu adım adım geziyoruz.


DOĞU EKSPRESİYLE...

DOĞU ANADOLU'NUN İNCİLERİ TURU

# 2 Gece Van ve Kars Konaklaması#


1.GÜN - PERŞEMBE:ÜNYE – FATSA - ORDU – GİRESUN

Değerli misafirlerimizle saat 18.30 da Ünye Meydan, saat 19.00 da Fatsa City, saat 19.30 da Ordu Lisesi Önü ve saat 20.30 da Giresun Atapark kalkış noktalarından sizlerle buluşuyor, Pikola Tur ikramları eşliğinde Doğu Anadolu turumuza başlıyoruz.


2.GÜN - CUMA:AHLAT -TATVAN - VAN GÖLÜ - AKDAMAR ADASI - VAN ŞEHİR TURU

Sabah saatlerinde Van Gölü eşliğinde Anadolu'nun en büyük açık hava müzesi olan Ahlat Selçuklu Mezarlığını gezmeye başlıyoruz. Selçuklu dönemine ait 3,5 metrelik anıtsal mezar taşlarıyla dolu Selçuklu Mezarlığını geziyor, kahvaltımızı Nemrut Dağının eteklerindeki Tatvan’da alıyoruz. Kahvaltı sonrasında Gevaş’ta bizleri bekleyen teknelerimizle Artos Dağının doyumsuz görüntüsü eşliğinde Akdamar Adası'na varıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası aday listesindeki Orta çağ Ermeni Mimarisinin en özel yapıtlarından olan ve 915-921 tarihleri arasında inşa edilen kilisenin duvarlarındaki kabartmaların hikayesini rehberimizden dinliyor, yonca planlı kiliseyi geziyoruz. Geri dönüş diyor, Edremit üzerinden Urartulara başkentlik yapmış Van şehrini gezmeye başlıyoruz. Van Kalesinin güney yamacında kalan Eski Van şehrini, kökeni Urartulara kadar giden, birbirinden zarif Savatlı gümüş işlerini görebileceğimiz atölyemizi ve farklı renklerde (kehribar-mavi) gözleriyle Van Kedilerini fotoğraflıyor, Van Müzesini ziyaret ediyoruz. Geçmişi M.Ö 5000 yıllarına değin uzanan Van’da kazılarda ortaya çıkartılan eserlerin sergilendiği bu muhteşem müzeyi gezdikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği VAN


3.GÜN - CUMARTESİ:MURADİYE ŞELALESİ-İSHAKPAŞA SARAYI-AĞRI DAĞI-ANİ HARABELERİ

Kahvaltı sonrası Van Gölü'nün doğu kıyılarını takiben Bend-i Mahi Çayı üzerinde yer alan Muradiye Şelalesini ziyaret ediyor, Çaldıran üzerinden 2644 metredeki Tendürek Geçidini aşıyor, Doğubayazıt'a varıyoruz. 1685-1784 yılları arasında inşa edilen ovaya hakim yapısı ile İshak Paşa Sarayını ve Kürt Edebiyatının en büyük isimlerinden olan Ahmed-e Hani Türbesinin yanı başında kurulu sarayın değişik üsluplardaki eşsiz süslemelerini ve tarihini rehberimizden dinliyoruz. 5137 metre yüksekliğiyle ülkemizin ve Avrupa'nın en büyük dağı olan Ağrı Dağının muhteşem görüntüsü eşliğinde Iğdır, Tuzluca ve Digor üzerinden Kars'a varıyoruz. Ermeni - Gürcü ve Selçuklu kültürünün en önemli yapıtlarının yer aldığı UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesindeki Ani Harabelerini gezmeye koyuluyoruz. Ani Katedrali, Surp Pirgiç (Keveli Kilise), Menucehr Cami ve Sultan Sarayını gezdikten sonra akşam saatlerinde Kars Kalesi eteklerinde, Ruslardan kalan Eski Vali Konağı, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Taş Köprü, 12 Havariler Kilisesini geziyoruz. Serbest zamanda Kars Kaşarı alışverişimizi tamamlıyor, otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğinin alınmasının ardından Âşık Atışmasına katılıyor, odalarımızda dinlenmeye çekiliyoruz. KARS


4.GÜN - PAZAR:DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞU ERZURUM - DÖNÜŞ

Erken kahvaltı sonrası saat 08.00 de hareket edecek TCDD Doğu Ekspresindeki yerlerimizi alıyoruz. Allahuekber Dağlarının eteklerinde harika görüntülere tanıklık ederek 5 saatlik yolculuğumuzun sonunda Erzurum'a varıyoruz. Bizleri bekleyen aracımızla buluşuyor öğle yemeğimizi Çağ Kebabı ve Kadayıf Dolması şeklinde alıyor, Anadolu'nun En Yüksek Şehri unvanlı Erzurum’da; Anadolu Selçuklu dönemine ait Ulu Cami, Lala Paşa Camisi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medresesi, Erzurum Kalesi ve Saat Kulesini fotoğraflıyor, akşam saatlerinde Erzurum’dan ayrılıyoruz. Kop Dağı ve Zigana Geçidi üzerinden gece saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor ve bir başka PİKOLA TUR gezisinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Lüks Ulaşım Aracı

2 Gece Otel Konaklaması

Otellerde Alınacak 2 Kahvaltı

Otellerde Alınacak 2 Akşam Yemeği

Tatvan'da İlk Gün Kahvaltısı

Profesyonel Rehberlik

Maske, Kolonya ve Dezenfektan Kiti

TÜRSAB Seyahat Sigortası

TCDD Tren Bileti

Araç İçi Türk Kahvesi İkramı

Kars Aşık Atışması

Programdaki Tüm Çevre Gezileri

Pikola Tur Kalitesi ve Güvencesi

Ücrete Dahil Olmayanlar

Turdaki Öğle Yemekleri

Akdamar Adası Tekne Ücreti

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Dönüşteki Akşam Yemeği

TUR BİLGİLERİ

Turumuzda konaklama alacağımız otelimiz Doğu Anadolu Bölgesinin seçkin tesisleri şeklinde sizlere sunuluyor. Otellerimiz sizlerin konforlu konaklaması adına 4 Yıldız ayarında alınmış olup, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği şeklinde hizmet verecektir. Otellerimiz ile ilgili ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

Doğu Aanadolu Gezimize, Covid – 19 Pandemi sürecinde Ulaştırma bakanlığının almış olduğu tedbirler kapsamlar çerçevesinde 46 Kişilik Aracımızda 22 Misafir, 39 Kişilik Aracımızda 18 misafir ve 19 Kişilik aracımızda 10 Katılımcı kabul edilmektedir.

Gezimiz 1 Gece Araçta yolculuk ve 2 Gece Otel Konaklaması olmak üzere 4 Gün 2 Gece dir.

Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu Sabah erken oluğu için otelimizde kahvaltımızı erken saatlerde alacağız. Tren biletlerimiz numaralı veya numarasız şekilde alınacaktır.

Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgelere uygulayacaktır.

Tur Programına Dahil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, 2 Gece otel konaklaması, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 7 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 4 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir.

Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Gezimize gelirken rahat yürüyüş ayakkabısı ve pantolon, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarınızı getirmeyi unutmayınız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Ulaşım Aracımız

Doğu Anadolu turumuzda maksimum katılımcı sayımız 22 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Mercedes Travego - Tourismo: 46 +1 Otobüs:, Abs, Asr, Klima, 2 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Araç İçi Termos, Okuma Lambası, Rehber için Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup,Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir. Otogar Doruk: 40 +1 Otobüs: Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Araç İçi Termos, Okuma Lambası, Rehber İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup, Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.