2021 Haftasonu Kapadokya Tur Fiyatları YAKINDA

VADE FARKSIZ 3 AY WOLD CARD TAKSİT İMKANIDünya’nın Yeni 25 Harikası listesinde, 5. Sıradaki; Kapadokya

60 Milyon yıllık bir aşktan bahsediyoruz. Kapadokya ismini Persler ’in ‘Güzel Atlar Ülkesi’ anlamındaki Katpatukya kelimesinden almasıyla başlıyor hikayemiz. Kayalara oyulmuş benzersiz evleri, kiliseleri, yeraltı şehirleri, rengarenk balonları, ünlü şarapları, muhteşem gün batımı ve mistik havasıyla 1985 yılından beri UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesindeki Kapadokya’nın büyüleyici atmosferini keşfe gidiyoruz.


1.GÜN - CUMA:GİRESUN - ORDU - SAMSUN KALKIŞLI

Değerli misafirlerimizle saat 22.00’da Giresun Atapark, saat 23.00’da Ordu Lisesi önü ve saat 01.45 Samsun’da buluşuyor, “Güzel Atlar Diyarı“ Kapadokya Gezimiz için yola koyuluyor, aracımızdaki Pikola Tur'un ikramlarının dağıtımıyla birlikte, gece yolculuğumuza devam ediyoruz.


2.GÜN - CUMARTESİ:AVANOS – GÖREME – UÇ HİSAR – GÜVERCİNLİK VADİSİ – PAŞABAĞ

Sabah saatlerinde Nevşehir’de kahvaltımızı almak üzere restoranımıza giriş yapıyoruz. Kahvaltı sonrasında rehberimizin eşliğinde Kapadokya gezimizi başlıyoruz. İlk olarak Ürgüp, Asmalı Konak’ta serbest fotoğraf molası veriyoruz. Şapkalı Peri bacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peri bacaları, Güvercinlik Vadisi, Uç Hisar Kale Altı gezilerini tamamlıyoruz. Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işleyişlerine dair bilgiler alıp, Avanos’ta öğle yemeği molası veriyoruz. Salkım Tepesinde panoramik olarak Göreme’yi izlerken közde kahve ve yörede yetişen kuru yemişlerin tadına bakıyoruz. Kızılırmak toprağının hünerli ellerde nasıl şekle girdiğini görmek için çanak-çömlek atölyesinde ustamızdan bilgiler alıyoruz. Çok başlı peri bacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) ve ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peri bacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisiyle programımızı tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Butik veya 4* Otel Ekstra: Dileyen misafirlerimiz ile Kapadokya’da Türk Gecesine gidiyoruz.


3.GÜN - PAZAR: IHLARA VADİSİ – KAYMAKLI veya DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ – KAYSERİ

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerinin de bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi’ne gidip, yaklaşık 400 basamakla vadi içerisine iniyoruz. Yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi görüyoruz. Öğle yemeğinin ardından Jeotermal alan olan Narlı Göl’de fotoğraf molası veriyoruz. Bir sonraki durağımız Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Kaymaklı veya Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne gidiyoruz. İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı şehir gezimizi tamamladıktan sonra Kapadokya turumuzu tamamlıyor ve Kayseri’de akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizi aldıktan sonra geri dönüş yolculuğumuza başlıyor, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor bir başka PİKOLA TUR gezisinde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Ulaşım Aracı

Otelde Alınacak 1 Kahvaltı

Otelde Alınacak 1 Akşam Yemeği

Profesyonel Rehberlik

Maske, Kolonya ve Dezenfektan Kiti

Pikola Tur İkramları

Araç İçi Türk Kahvesi İkramı

TÜRSAB Seyahat Sigortası

Milli Park Giriş ve Otopark Ücretleri

Programdaki Tüm Çevre Gezileri

Pikola Tur Kalitesi ve Güvencesi

1 Gece Kapadokya Otel Konaklaması

Ücrete Dahil Olmayanlar

İlk Gün Kahvaltısı

Öğle Yemekleri ve İçecekler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Kapadokya Gece Eğlencesi

TUR BİLGİLERİ

Hafta sonu turumuz 1 Gece 2 Günlük olup, 1 Gece Otel Konaklaması alacağız.

Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgelere uygulayacaktır.

Tur Programına Dahil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, 1 Gece otel konaklaması, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 4 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 4 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir.

Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Gezimize gelirken yanınızda, rahat yürüyüş ayakkabısı, güneş gözlüğü, güneş kremi, tülbent, alerjisi olanlar için ilaçlarını yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Hafta sonu konaklamamızı; Kapadokya bölgesinde kayalara oyularak inşa edilen 4 Yıldızlı Blue Valley Cave Otel’de alacağız. Rahatınızı düşünerek özenle belirlediğimiz otelimizde, sabah kahvaltısı ve akşam yemeğimizi pandemi süresince set veya alacart menü şeklinde alacağız.

Ulaşım Aracımız

Hafta sonu Kapadokya turumuzda maksimum katılımcı sayımız 34 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Otogar Doruk: 39 +1 Otobüs: Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Araç İçi Termos, Okuma Lambası, Rehber İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup, Ulaştırma ve Kara yolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir. Araçlarımız her gün tur öncesi ve sonrasında dezenfektan ile temizlenmektedir.

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.