2021 Ege - Akdeniz Gezisi Fiyatları YAKINDA

Ege Akdeniz’in En Güzel Plajlarında Yüzme Keyfi ve Tekne TurlarıEge – Akdeniz Turu

Üç Uygarlığın buluşma noktasına; Karya, Likya ve Pamfilya’ya gidiyoruz. Marmaris’ten Fethiye’ye kadar tüm sahil kasabalarını gezerken, Ege Akdeniz’in en güzel plajlarında yüzme keyfine varıyor, masmavi sularda tekne turlarına katılıyoruz. Üç medeniyetin izlerini takip edeceğimiz bu coğrafyanın ayakta kalmış tarihine, sınırsız eğlencesine, doyumsuz manzaralarına sizleri davet ediyoruz.


EGE - AKDENİZ TURU

KARYA, LİKYA VE PAMFİLYA’YA GİDİYORUZ...

# 3 GECE MARMARİS – GÖCEK FETHİYE KONAKLAMASI#


1.GÜN - PAZAR:YOLCULUK BAŞLIYOR

Değerli misafirlerimizle Giresun’da saat 16.00 de, Ordu’da saat 17.00 de, Samsun’da saat 19.30 da buluşuyor yolda vereceğimiz molalar eşliğinde 3 Uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Ege ve Akdeniz turu için yola koyuluyoruz. Yolda rehberimiz önderliğinde birbirimizle tanışıyor ve Pikola Tur araç içi ikramları eşliğinde yolculuğumuza devam ediyoruz.


2.GÜN - PAZARTESİ:GÖKOVA AKYAKA TEKNE TURU ( Sedir Adası – Kleopatra Plajı – Lacivert Koyu)-MARMARİS

Keyifli bir yolculuğun ardından evleriyle mimari ödül sahibi olan Akyaka’ya ulaşıyoruz. Güne zinde başlamak adına acentamızın ikramı olan kahvaltımızı alıyor ve gezimizin ilk tekne turu; Gökova Tekne Turumuza çıkıyoruz. (1. Tekne Turu / Ekstra) Tekne turumuzda; Gelibolu Adası, İncekum, Su altı Mağaraları, Lacivert Koy başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalardaki yüzme molalarının ardından Sedir Adası’na gidiyoruz. Sedir Adasında dünyaca ünlü Kleopatra Plajında da keyifle yüzüyor ardından Akyaka’ya geri dönüyoruz. Gökova Tekne Turu’na katılmayacak misafirlerimiz, Akyaka Plajında denize girip; deniz, kum, güneş keyfi yapabilirler veya Akyaka bölümünü isteyenler azmak sandal turu yapabilirler. Akyaka Gökova Körfezinden ayrılıyor, Marmaris'e hareket ediyor, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimizi Marmaris Barlar Sokağına (Ekstra) götürüyoruz. Konaklama MARMARİS EPİC HOTEL


3.GÜN - SALI: DALYAN TEKNE TURU (Kaunos Antik Kenti–Caretta & Caretta-İztuzu Plajı) ÖLÜDENİZ FETHİYE

Kahvaltı sonrası Marmaris’ten ayrılıyor, ilk durağımız Türk filmlerinde görebileceğiniz güzellikte bir ağaç tüneli olan Aşıklar Yolunda dileklerimizi tutup, grup fotoğrafı çektiriyor, Karia Uygarlığının önemli kentlerinden olan Kaunos Kral Mezarlarını karşısında, balık kapanlarıyla meşhur Dalyan'da Tekne Turuna çıkıyoruz. (2. Tekne Turu / Ekstra - Dalyan kanalı boyunca piyade tipi ege ye özgü sandallarla) Sazlıklar arasından geçerek M.Ö. 4. yy da tarihlenen Dalyan’ın simgesi Kaunos Kral Kaya mezarlarını izliyor, Caretta & Caretta Kaplumbağalarının Akdeniz’deki en önemli üreme alanı olan İztuzu Plajında yüzme molasının ardından, Fethiye’ye doğru yol alıyoruz. Sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belcekız’ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz Plajında yüzme molası veriyor ardından Göcek’teki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama GÖCEK LYKIA RESORT


4.GÜN - ÇARŞAMBA: ON İKİ ADALAR TEKNE TURU (Kızılada–Göcek Adası–Şövalye Adası–Tavşan Adası) GÖCEK

Otelimizdeki kahvaltı sonrası Fethiye'nin ve Göcek’in birbirinden güzel koyları ve adalarında yüzebileceğiniz, maviyi ve yeşili bir arada görmeye doyacağımız Oniki Adalar Tekne Turumuza çıkıyoruz. (3. Tekne Turu / Ekstra) Tekne turumuzda Kızıl Ada, Göcek Adası, Tavşan Adası, Yassıcılar Adası, Katrancı Adası, Şövalye Adası başlıca göreceğimiz yerler. Bu noktalardaki yüzme keyfinin ardından Fethiye şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Dileyen Misafirlerimiz; otelde kalıp, otelin imkanlarından faydalanabilir ya da kendi imkanlarıyla ulaşacakları bir plajda tüm gün deniz keyfi yapabilirler. Aksam yemeği ve konaklama GÖCEK LYKIA RESORT


5.GÜN - PERŞEMBE: SAKLIKENT KANYONU - YAKAPARK - DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Kahvaltı sonrasında, antik dönemde Xanthos Çayı olarak bilinen ve halk arasında Sarıçay olarak adlandırılan Saklıkent Kanyonunda, buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Nehir kenarındaki platformlarda arkanıza yaslanıp huzur bulabilir, ya da nehrin buz gibi sularında çember botlarla Ringo Rafting veya Zipline yaparak adrenalin seviyesini yükseltebilirsiniz. Saklıkent’ten ayrılıyor, kısa bir araba yolculuğundan ardından, öğle yemeğimizi almak üzere Yaka Köyü‘ne (Yakapark) geçiyoruz. Ağaç kökleri ve taşların altından akan buz gibi soğuk suyun şırıltısı ve buranın serin atmosferi sizi modern hayatın tüm stresinden ve dertlerinden uzaklaştıracak. Yemek aramızdan sonra araçlarımızdaki yerlerimizi alıyor rehberimizden Kanatlı At Pegasus’un Yaşadığı Yer olarak bilinen Tlos Antik Kentini (panoramik görüyor) geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz gerekli molaların eşliğinde gece yolculuğumuza devam ediyoruz.


6.GÜN - CUMA: SAMSUN - ORDU - GİRESUN

Sabah saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor bir başka PİKOLA TUR gezisinde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz...

Ücrete Dahil Olanlar

Lüks Ulaşım Aracı

Pikola Araç İçi İkramları

3 Gece Konaklama

1 Gece Marmaris Konaklaması

2 Gece Göcek Konaklaması

Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 3 Akşam Yemeği

Akyaka’da İlk Gün Kahvaltısı

TÜRSAB Seyahat Sigortası

Maske, Kolonya ve Dezenfektan Kiti

Araç İçi Türk Kahvesi İkramı

Profesyonel Rehberlik

Ören Yeri ve Otopark Girişleri

Programdaki Tüm Çevre Gezileri

Pikola Kalitesi ve Güvencesi

Ücrete Dahil Olmayanlar

Tüm Öğle Yemekleri ve İçecekler

Tüm Tekne Turları

Ören Yeri, Ölüdeniz Plaj Ücreti

Mini Bar, Ekstra Turlar

TUR BİLGİLERİ

Ege ve Akdeniz Gezimiz, Covid – 19 Pandemi sürecinde Ulaştırma bakanlığının almış olduğu tedbirler kapsamlar çerçevesinde 46 Kişilik Aracımızda 32 Misafir, 39 Kişilik Aracımızda 24 misafir ve 19 Kişilik aracımızda 10 Katılımcı kabul edilmektedir.

Gezimiz 2 Gece Araçta yolculuk ve 3 Gece Otel Konaklaması olmak üzere 5 Gün 3 Gece dir.

Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgelere uygulayacaktır.

Tur Programına Dahil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, 3 Gece otel konaklaması, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 7 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

İlk gün otele girmeden geziye başlayacağımızdan, yüzme ve tekne gezisi için gerekli kıyafetlerinizi ayrı bir şekilde hazırlayınız.

Gece Turları, Ekstralar: Tüm gece turları ekstra olup katılıma ve kişi sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 7 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir.

Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Yanınıza Almanızı Tavsiye Ettiklerimiz Havlu, mayo, güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka, deniz terliği veya deniz ayakkabısı, kişisel harcamalar için bir miktar nakit para.

Güneşe alerjisi olanlar, otobüs, tekne tutan misafirlerimiz ilaçlarınızı getirmeyi unutmayız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Ekstra Gökova Tekne Turu ( Öğle Yemeği Dahil) Kişi başı: 125 TL

Ekstra Dalyan Tekne Turu ( Öğle Yemeği Dahil) Kişibaşı: 80 TL

Ekstra On İki Adalar Tekne Tekne Turu (Öğle Yemeği Dahil) Kişibaşı: 175 TL

Ulaşım Aracımız

Ege ve Akdeniz turumuzda maksimum katılımcı sayımız 32 kişi olup, aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Otogar Doruk: 40 +1 Otobüs: Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Araç İçi Termos, Okuma Lambası, Rehber İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup, Ulaştırma ve Kara yolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir. Araçlarımız tur öncesi ve sonrasında her gün dezenfekte edilmektedir.

Minibüs

Bu turumuzda Minibüs Kullanılmamaktadır.