Mart - Nisan ve Mayıs 2021 Şok Fiyatları Yakında

UNESCO Armalı Gastronomi Şehirleri Adana - Hatay - Antep ve Malatya Mutfağının Leziz Tatlarını Tatmaya Gidiyoruz...Birlikte gezelim, birlikte deneyimleyelim, birlikte yiyelim.

Anadolu’da ve Mezopotamya’da yemek kültürünün en iyi örneklerinin sergilendiği, yüzyıllar boyunca konumu nedeniyle insanların ilgi odağı ve uğrak yeridir Güneydoğu Anadolu Bölgesi. Tarihi İpek Yolu güzergâhında bulunması sebebiyle çok eski bir tarihi ve farklı kültürlere sahip medeniyetleri bünyesinde barındırmıştır. Konumu itibariyle de dünyada benzeri bulunmayan kültür çeşitliliğine ve özeliklerde zengin bir mutfağa sahip olmasına olanak sağlamıştır. Bu zengin coğrafyada Adana, Hatay, Gaziantep ve Malatya mutfağı ve mutfak kültürüne has lezzetlerin tadına varmaya ne dersiniz?


LEZZET TUTKUNLARI İÇİN

ADANA, HATAY, GAZİANTEP, HALFETİ, MALATYA GEZİSİ

# 2 Gece Hatay ve Antep Konaklaması #


1.GÜN - PERŞEMBE: ORDU – GİRESUN - SAMSUN

Değerli misafirlerimizle saat 17.00 de Giresun Atapark, saat 18.00 Ordu Lisesi Önü ve saat 20.45 de Samsun’da buluşuyor, lezzet tutkunları ile Adana, Hatay, Antep ve Malatya gezimize, Pikola Tur ikramları eşliğinde devam ediyoruz.


2.GÜN - CUMA:ADANA -HATAY ŞEHİR TURU

Sabah saatlerinde Adana’ya ulaşıyor, Seyhan Nehri kenarındaki restoranımızda kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızı tamamlıyor, Tarihi Ulu Cami, 1882’de inşa edilmiş Büyük Saat Kulesini, Türkiye’deki en eski konaklardan Ramazanoğlu Konağını, 28,500 kişinin aynı anda ibadet edebileceği Sabancı Cami ve Adana'nın simgesi Taş Köprüyü gezdikten sonra Adana'nın meşhur lezzetlerini tatmaya gidiyoruz. Menüde neler mi var? Adana kebabı, kaburga, ciğer, şalgam gibi Adana’ya has lezzetler. Afiyet olsun diyor, İskenderun üzerinden Asi Nehri'nin iki yakasına kurulu “Dillerin Ve Dinlerin Kenti, Uygarlıklar Mozaiği’’ Gastronomi şehri Hatay'a varıyoruz. Hristiyanlık tarihinin en eski kilisesi St. Pierre Kilisesini, Mozaik Müzesi olarak dünyada ikinci sırada gösterilen Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesini, Çan, Ezan ve Hazzan sesleri eşliğinde Antakya'nın dar sokaklarını geziyoruz. Ortodoks ve Katolik Kiliselerini görüyor, Uzun Çarşı’da Hatay'a has künefelerimizi yedikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ANTAKYA BOĞAZİÇİ HOTEL


3.GÜN - CUMARTESİ:HARBİYE ŞELALESİ-GAZİANTEP-ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-TAHMİS KAHVEHANESİ

Kahvaltı sonrası çağlar boyunca çağlayanlarıyla tanınan “Daphne” Harbiye Şelalelerini görüyor, mutfağıyla Gastronomi dalında UNESCO’NUN sekiz kentinden birisi olan Gaziantep'e varıyoruz. İpek Yolu üzerindeki lezzet diyarı Gaziantep'te ilk gezi noktamız, Birecik Barajının suları altında kalan Zeugma Antik Kentinden çıkarılmış mozaiklerin sergilendiği ve dünyanın en büyük mozaik müzesini geziyor, Antep mutfağının eşsiz lezzetlerinin tadına bakmak üzere Yesemek Restauran’ta gidiyoruz. Antep’in Dünyaca ünlü mutfağındaki yöresel tatlarının tadına baktıktan sonra Gaziantep Kalesini, Mutfak Müzesini ve şehrin en önemli kültür zenginliği Hamam Kültürünü dinliyor, Antep'e özgü baklavaların azda olsa tatlarına bakmak üzere baklavacımıza gidiyor, Gaziantep geleneksel el sanatlarının yaşatıldığı Gümrük Hanı, Zincirli Bedesten, Bakırcılar Çarşısını ziyaret ediyoruz. Çıtır çıtır Kaymaklı Katmerin tadına bakıyoruz. Katmerin hazırlık aşamasından pişirilip servis edilene kadar olan süreci bizzat izleyip, 1635 yılından günümüze misafirlerini ağırlayan Tahmis Kahvehanesinde yorgunluk kahvelerimizi yudumluyor, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği, konaklama GAZİANTEP


4.GÜN - PAZAR:HALFETİ TEKNE TURU - MALATYA ŞİRE PAZARI - DÖNÜŞ

Kahvaltıyı dileyen misafirlerimiz otelde alabilir (Tur Fiyatına Dâhil) veya sabahın serinliğinde Gaziantep’in tarihi sokaklarında yürüyüş yaparak Gaziantep’in Beyran Çorbasının tadına bakabilirsiniz. (Ekstra) 90 dakikalık yolculuk sonrası Halfeti’ye varıyor, Fırat Nehri üzerine inşa edilen Birecik Barajının suları altında kalan tarihi şehri kuş bakışı izliyor, yaklaşık 1 saatlik tekne turumuza başlıyoruz. Asurlulardan buna kullanılan Rumkale ve Savaşan köylerini görüyor, tekne turumuzu tamamlıyor, Türkiye'nin en önemli barajlarından olan, Atatürk Barajını Seyir Terasından çaylarımızı ve kahvelerimizi yudumlayarak izliyoruz. Öğle yemeğimizi Kayısı diyarı Malatya’da yöresel tatlar şeklinde alıyor, Şire Pazarında Kayısı alışverişimizi tamamladıktan sonra Sivas, Tokat üzerinden gece saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor bir başka PİKOLA TUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Lüks Tur Araçları İle Ulaşım

Pikola Araç İçi İkramlar

2 Gece 4* Otellerde Konaklama

1 Gece Hatay Konaklama

1 Gece Gaziantep Konaklama

Otellerde 2 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 2 Akşam Yemeği

Adana’da İlk Gün Kahvaltısı

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

TÜRSAB Paket Tur Sigortası

Yöresel İkramlar

Ören Yeri ve Otopark Ücretleri

Programdaki Tüm Çevre Gezileri

Pikola Refakati ve Güler Yüzü

KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar

Tüm Öğle Yemekleri ve İçecekler

Halfeti Tekne Turu

Müze Giriş Ücretleri

Tüm Kişisel Harcamalar

Dönüşteki Akşam Yemeği

TUR BİLGİLERİ

Turumuzda konaklama alacağımız otellerimiz bölgenin seçkin tesisleri şeklinde sizlere sunuluyor. Otellerimiz sizlerin konforlu konaklaması adına 4 Yıldız ayarında alınmış olup, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği şeklinde hizmet verecektir. Otellerimiz ile ilgili ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

Lezzet Turumuz Covid – 19 Pandemi sürecinde Ulaştırma bakanlığının almış olduğu tedbirler kapsamlar çerçevesinde 46 Kişilik Aracımızda 22 Misafir, 39 Kişilik Aracımızda 18 misafir ve 19 Kişilik aracımızda 10 Katılımcı kabul edilmektedir.

Gezimiz 1 Gece Araçta yolculuk ve 2 Gece Otel Konaklaması olmak üzere 4 Gün 2 Gece dir.

Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgelere uygulayacaktır.

Tur Programına Dahil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, 2 Gece otel konaklaması, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 7 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 4 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir.

Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Gezimize gelirken rahat yürüyüş ayakkabısı ve pantolon, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarınızı getirmeyi unutmayınız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Ulaşım Aracımız

Lezzet turumuzda maksimum katılımcı sayımız 22 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Mercedes Travego - Tourismo: 46 +1 Otobüs: Abs, Asr, Klima, 2 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Araç İçi Termos, Okuma Lambası, Rehber için Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup,Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir. Otogar Doruk: 40 +1 Otobüs: Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Araç İçi Termos, Okuma Lambası, Rehber İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup, Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.