2021 Hafta sonu Macahel Gezi Fiyatları YAKINDA

#Borçka Karagöl, Camili,Macahel, Maral Şelalesi, İmerit Ahşap Camisi#Hafta sonu Yeşilin Masalsı Dünyası ve Karadeniz’in Düşler Vadisi Macahel...

Karadeniz’de bakir kalmayı başarmış zengin bitki örtüsü, el değmemiş ormanları, Türkiye’nin ilk biyosfer rezerv alanı ve sis denizi içindeki yaylalarıyla, bulutların üzerindeki yeşil cennet Maçahel. Saklı bir vadide gizlenmiş Maral Şelalesi, Dik yamaçlardaki ahşap evleri, rengârenk ahşap camileri, Türkiye’nin kuzey ucundaki şirin Gürcü köyleri ve Borçka’da bir doğa harikası Karagöl.. Bakir coğrafyadaki yolculuğumuzda Karadeniz’e doymuş veya her yeri gezdim diyenlerdenseniz Macahel’i görmeden son sözü söylemeyin.


HAFTASONU

MACAHEL – MARAL ŞELALESİ GEZİSİ

# 1 Gece MACAHEL KonaklamasI #

AYRICALIKLARIMIZ...

Macahel’in En Keyifli Tesislerinde Konaklama Ayrıcalığı...

UNESCO Bölgesi MACAHEL CAMİLİ – MARAL KÖYÜ Farkı İle...

Karadeniz’in En Özel Şelalesi MARAL ŞELALESİ Gezisi İle...

Artvin’in İncisi BORÇKA KARAGÖL Gezisi...

Macahel Mutfağını EŞSİZ LEZZETLERİ Eşliğinde...


1.GÜN - CUMARTESİ:BORÇKA KARAGÖL - MACAHEL CAMİLİ

Değerli katılımcılarımızla hafta sonu eğlenceli ve farklı bir coğrafyayı keşfetmenin duygusuyla, Ünye’deki misafirlerimizi saat 06.00 da, Ordu’daki misafirlerimizi Saat 07.00 da Ordu Lisesi önünde ve Giresun’dan katılacak misafirlerimizle Saat 08.00 de Atapark’da buluşuyoruz. Yolda alacağımız kahvaltı sonrası, Çoruh Nehrini görüyor, ladin, kızılağaç, köknar, ıhlamur ağaçları eşliğinde Mayasur Şelalesine selam diyor,1550 metre yüksekliğiyle endemik türler bakımından zengin Tabiat Koruma alanı Borçka Karagöl’e varıyoruz. Göl etrafındaki patikalarda yürüyüş yapabilir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Karagöl’ün mis gibi havası ve dinlendirici doğasını geride bırakıyor, UNESCO’NUN Türkiye’deki tek Biyosfer alanı Macahel ve Gürcistan sınırımız Karçal Dağlarının muhteşem manzarasını izleyeceğimiz 1850 metredeki Macahel Geçidine çıkıyor, uçsuz bucaksız ormanları seyre dalıyoruz. Artık Camili Köyüne inme vakti diyor, doğanın içerisindeki otelimize yerleşiyoruz. Ayşe Hanım’ın Gürcü menülerinden oluşan akşam yemeğimizi alıyor semaverde demlenen çaylarımızı yudumladıktan odalarımıza çekiliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği MACAHEL


2.GÜN - PAZAR:İMERİT AHŞAP CAMİ - MARAL ŞELALESİ – ÇAYELİ’NDE KURU FASULYE

Güne muhteşem manzara eşliğinde kalkıyor alacağımız kahvaltının ardından, Maral Köyünün 170 yıllık Kök Boyalarıyla bezenmiş İmerit Ahşap Camisini ziyaret ediyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrasında sizlerle her biri anıt olma özelliğine sahip kestane, gürgen, kayın ağaçları arasındaki patikadaki yürüyüşümüzün sonrasında suyun dinlendirici sesi dinleyeceğimiz, Maral Şalesini çaylarımızı yudumlayarak izliyoruz. Macahel bölgesine veda ediyor, Çayeli'nde Kuru Fasulye ve tereyağlı pilavın tadına bakıyoruz. Yemeğimizin alınmasının ardından Sürmene Bıçak Atölyesini ve Araklı'daki Bölgenin en özel çay yapraklarının işlendiği Çay Fabrikasını ziyaret ediyoruz. Tavşankanı çaylarımızı içtikten sonra, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor, bir başka PİKOLA TUR gezisinde buluşmak dileği ile sizlerle vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Ulaşım Aracı

Araç İçi İkramlar

1 Gece Macahel Konaklama

Otelde Alınacak 1 Kahvaltı

Otelde Alınacak 1 Akşam Yemeği

Maske, Kolonya ve Dezenfentan Kiti

Profesyonel Rehberlik

Araç İçi Türk Kahvesi İkramı

Tabiat Parkı Giriş Ücreti

TÜRSAB Seyahat Sigortası

Programdaki Tüm Çevre Gezileri

Pikola Tur Kalitesi ve Güvencesi

Ücrete Dahil Olmayanlar

İlk Gün Kahvaltısı

Tüm Öğle Yemekleri

Kişisel Harcamalar

TUR BİLGİLERİ

Turumuzda konaklama alacağımız otellerimiz bölgenin yoğunluğuna göre Macahel Tema Konukevi veya Macahel Han şeklinde olacaktır. Sizlerin rahatını düşünerek özenle belirlediğimiz otellerimizde sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerimizi alacak olup tamamı ile yöreye uygun mimaride inşa edilmiş tesislerdir. www.macahelkonukevi.com / www.macahelhan.com

Hafta sonu Macahel – Borçka Karagöl Gezimize, 19 Kişilik aracımızda 10 Katılımcı misafir kabul edilmektedir.

Hafta sonu turumuz 1 Gece 2 Günlük olup, 1 Gece Otel Konaklaması alacağız.

Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgelere uyulayacaktır.

Tur Programına Dahil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, 1 Gece otel konaklaması, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Macahel Bölgesinde Kredi Kartı çok kullanılmadı için, lütfen yanınızda nakit para getirmeyi unutmayınız.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 4 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 4 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir.

Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Gezimize gelirken yanınızda, rahat yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, şemsiye, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarını yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Ulaşım Aracımız

Hafta sonu Macahel Borçka Karagöl turumuzda maksimum katılımcı sayımız 10 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir. 

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.