Tunceli, Ovacık, Pülümür ve Munzur Vadisi

ERZİNCAN - PÜLÜMÜR - TUNCELİ - OVACIK – MUNZUR DAĞLARI & GÖZELERİ WORL KARTA 2 AY VADE FARKSIZ TAKSİTDoğu Anadolu’da sıra dışı bir rotaya gidiyoruz...

Hep gitmek isteyip de gidemediğiniz ya da nasıl gideceğiz dediğiniz Tunceli turuna gitmeye ne dersiniz. Nereleri mi gezip göreceğiz; Türkiye’nin en önemli milli parklarından olan Munzur Vadisi Milli Parkı, Şaşırtıcı doğal güzellikleri ve bilinmeyen kültürüyle Tunceli, efsaneleri, buz gibi gözeleri ve olağan üstü doğasıyla Ovacık.


HAFTA SONU

TUNCELİ – OVACIK – PÜLÜMÜR - ERZİNCAN GEZİSİ

# 1 Gece TUNCELİ Konaklaması #

1.GÜN - CUMARTESİSUŞEHRİ – ERZİNCAN PÜLÜMÜR - TUNCELİ

Değerli katılımcılarımızla eğlenceli bir o kadarda farklı bir coğrafyayı keşfetmenin duygusuyla, Fatsa’dan katılacak misafirlerimizi saat 05.00 de Fatsa City, Ordu’dan misafirlerimizi saat 06.00 da Ordu Lisesi Önü ve Giresun’dan katılacak olan misafirlerimizle saat 05.00 de Atapark’da buluşuyor, yolda rehberimizin vereceği bilgiler eşliğinde Tunceli’ye doğru yolculuğumuz başlıyoruz. Melet Vadisi – Mesudiye – Koyulhisar üzerinden Suşehri’ne varıyoruz. (Ekstra) kahvaltımızı aldıktan sonra Erzincan üzerinden 1900 rakımlı Cankurtaran Geçidi ve fotoğraf molasının ardından Arap dağını aşıyor, Pülümür Tuz Göllerini görüyor, 1931 yılında Pülümür’de doğan ünlü Edebiyatçımız Cemal Süreyya’nın heykeli yanında rehberimizden bilgiler alıyoruz. Pülümür’den ayrılıyor, Hanım Köprüsü ve “Ağlayan Kayaları” gördükten sonra Kutu Deresi üzerinden sarp bir kaya üzerine inşa edilen Kara Haydar’ın Yerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Tunceli merkez turumuza başlıyoruz. Seyit Rıza Heykelini görüp uygun olması durumunda Cem Evi ziyaretini gerçekleştiriyor, Munzur Deresi kenarındaki şehir adım adım geziyoruz. Gezi sonrasında konaklama alacağımız tesisimize yerleşiyor, akşam yemeğini otel dışında aldıktan sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama TUNCELİ


2.GÜN - PAZAROVACIK – MUNZUR VADİSİ – HALBORİ GÖZELERİ – DÖNÜŞ

Otelimizde kahvaltımı tamamlıyor ve 1971 yılında milli park ilan edilen, hektarı 42.674 olan MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKINI ziyaret ediyoruz. Türkiye’nin en büyük Milli Parklarından biri olan Munzur Vadisi ve derin kanyonlar eşliğinde, dağların muhteşem manzarasını izleyerek Munzur Dağı eteklerindeki Ovacık İlçesine varıyor, Munzur Gözeleri turumuzu başlıyoruz. Gezimiz sonrası Ovacık’ta yerel halk ile sohbet edip belediyeye ait marketten organik ürünler alışverişi için serbest zaman veriyor, öğle yemeğimizi aldıktan sonra Tunceli üzerinden Erzincan’a hareket ediyoruz. Erzincan’da vereceğimiz mola esnasında Meşhur Erzincan Yaprak Dönerinin tadına bakabilir, Erzincan Tulumu için alışveriş yapabilirsiniz. Mola sonunda Erzincan’dan ayrılıyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde 01.00 – 02.00 arasında siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor, bir başka PİKOLA TUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Ulaşım Aracımız

Pikola Araç İçi İkramlar

Otelde Alınacak 1 Kahvaltı

Maske, Kolonya ve Dezenfektan Kiti

Profesyonel Rehberlik

TÜRSAB Seyahat Sigortası

Milli Park Ücretleri

Programdaki Tüm Çevre Gezileri

Pikola Tur Kalitesi ve Güvencesi

1 Gece Tunceli Konaklaması

Ücrete Dahil Olmayanlar

Tüm Öğle Yemekleri ve İçecekler

Suşehrin'de İlk Gün Kahvaltı

Tunceli'de Akşam Yemeği

TUR BİLGİLERİ

Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgelere uygulayacaktır.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 4 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 4 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir.

Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Gezimize gelirken yanınızda, rahat yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, şemsiye, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarını yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Hafta sonu turumuz 1 Gece Araçta yolculuk ve 1 Gece Otel Konaklaması şeklindedir.

Ulaşım Aracımız

Tunceli turumuzda maksimum katılımcı sayımız 28 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Yarım Otobüs; 31+1 Kişilik, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Araç İçi Termos, Okuma Lambası, Rehber İçin Ses Sistemi olup, Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.