Palovit Şelalesi, Zil Kale, Çinçiva, Ayder Yaylası

#Fırtına Vadisi, Çamlıhemşin, Çat Vadisi, Çinçiva, Palovit Şelalesi, Zil Kale, Ayder Yaylası, Zipline #Çamlıhemşin’de yeşilin içerisinde kayıp bir dünya Tar Deresi Bulut Şelalesi...

Dünyanın en özel vadilerinden Fırtına Vadisi’nin gizli cennetlerinden ve kimsenin çok fazla bilmediği yeşilin içinde adeta gizli bir dünyaya gidiyorsunuz. Göğe doğru yükselen sislerin arasındaki Tar Deresi Bulut Şelalesi’ni, Kaçkar Dağlarının eteklerindeki ana yayla Ayder Yaylasını, son dönemde popüler olan Çat Vadisinin efendisi konumundaki Zil Kalesi ile Çinçiva Kemer Köprüsünü içeren keyifli bir o kadarda sizde merak uyandıracak bir gezi planladık.


GÜNÜBİRLİK

TAR DERESİ BULUT ŞELALESİ – AYDER YAYLASI GEZİSİ

FIRTINA VADİSİ – TAR DERSİ BULUT ŞELALESİ – AYDER YAYLASI – ÇİNÇİVA KEMER KÖPRÜSÜ – ZİL KALE

AYRICALIKLARIMIZ...

Pikola PROFESYONEL REHBERLERİ Eşliğinde...

Sadece PİKOLA TUR Farkıyla...

Hemşin MUTFAĞININ LEZİZ tatlarıyla...

Göğe Doğru Uzanan BULUT ŞELALESİNİN Görülmesi...

Yeşilin İçerisindeki TAR DERESİ VADİSİ Farkıyla...

Bulut Denizindeki Yayla AYDER YAYLASININ Gezilmesi...

Ortaçağ Kalesi ZİL KALENİN Fotoğraflanması...

Rengârenk YÜZLERCE ÇİÇEĞİ ile...


Siz değerli misafirlerimizle Ordu’da saat 06.00 de, Giresun Atapark’ta saat 07.00 de buluşuyor tam gün sürecek Tar Deresi Bulut Şelalesi, Ayder Yaylası turumuza başlıyoruz. Güzergâhımız üzerinde kahvaltımızı alacağımız tesisimize uğruyor, Türkiye’nin en çok yağış alan ili Rize’yi izleyerek, birçok gezgin tarafından dünyada görülmesi gereken en önemli vadilerden olan Fırtına Vadisine giriş yapıyor ve vadi içerisindeki saklı cennetleri gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Çamlıhemşin üzerinden Türkiye’nin en yüksek şelalelerinden olan Tar Deresi Bulut Şelalesi. Aracımızdan inip göğe doğru yükselen çam ağaçları arasında, 2 Km patika yoldaki yürüyüşümüz sonunda tepesindeki bulutlar ile yarışan, 3 kademeli olmak üzere yaklaşık 250 mt. yüksekten dökülen Tar Deresi Bulut Şelalesini izlemeye koyuluyoruz. Fotoğraf çekimlerimizi tamamlıyor yeşil her tonunu göreceğimiz vadiden ayrılıyor ve sırtını Kaçkar Dağlarına dayamış 1400 rakımlı “ Bulut Denizindeki Yayla” Ayder Yaylasına hareket ediyoruz. Yayla içinde Gelintülü Şelalesi, Kalegon Mevki, Şenlik Düzü, Aşağı Ambarlı Şelalesini görüyor ve Közde Türk Kahvelerimizi içtikten sonra yaylada serbest zaman diyoruz. Belirlenen saatte aracımızda buluşup Fırtına Vadisinin bir başka kolu olan Çat Vadisine giriş yapıyoruz. Kaçkar Dağlarının gizli cennet olarak tabir edilen Çat Vadisinde, Makrevis Köyü Konakları ve bölgenin en eski köprüsü Çinçiva Kemer Köprüsünü görüyor, Verçenik Dağlarının eteklerindeki 700 rakımlı Zil Kale’ye gidiyoruz. Sarp bir kayanın üstüne inşa edilen Zil Kalesini rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Artık Fırtına vadisinden ayrılma zamanı diyor geri dönüş yolculuğumuzda Çay Fabrikasına uğruyor ardından meşhur Akçaabat köftesinin tadına bakıp, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor bir başka PİKOLA TUR gezisinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Lüks Gezi Aracımız

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

TÜRSAB Seyahat Sigortası

Araç İçi İkramlar

Milli Park ve Tabiat Parkı Giriş Ücretleri

Programda Belirtilen Çevre Gezileri

Pikola Tur Güvencesi

KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar

Tur Boyunca Alınacak Tüm Yemekler

Zil Kalesi Giriş Ücreti

Zipline Ücreti

Dönüşteki Akşam Yemeği

TUR BİLGİLERİ

Günübirlik Tar Deresi Bulut Şelalesi ve Ayder Yaylası Gezimizde 19 Kişilik aracımızda 10 Katılımcı misafir kabul edilmektedir.

Pandemi sürecinde gezimizde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgeler uygulanacaktır.

Tura Dâhil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, rehberlik, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 2 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 3 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir. Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Yaylalarda Kredi Kartı kullanımı çok fazla olmadığından yanınızda nakit para getirilmesi önerilir.

Gezimize gelirken yanınızda, rahat yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, şemsiye, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarını yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Ulaşım Aracımız

Günübirlik Tar Deresi Bulut Şelalesi ve Ayder Yaylası Gezimizde maksimum katılımcı sayımız 10 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) tur aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir