2021 Günübirlik Ünye ve Fatsa Fiyatları YAKINDA

# Haznedar Konağı - Ünye Kadılar Yokuşu - Çakırtepe - Asarkaya Kent Ormanı - Yason Burnu #Karadeniz’in incisi Ünye ve tarihi sayfalarında önemli bir nokta Yason...

Hititler, İskitler, Romalılar, Bizans ve Osmanlıya kadar 4000 Yıllık geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ve Karadeniz’in en uzun kumsallarına sahip Ünye’de Ayanikola Koyu’nu, Milattan Öncesini tarihi değeri Ünye Kalesi, Muhteşem manzarasıyla Çakırtepe’den Ünye’yi izliyoruz. Rum ve Osmanlı mimarisindeki Kadılar Yokuşu’nda tarihe yolculuğumuzu, Güneşin Karadeniz’de en güzel batıp ve doğduğu yer olan Aragot efsanesine ev sahipliği yapmış olan Yason Burnu’yla tamamlıyoruz.


GÜNÜBİRLİK

ÜNYE – FATSA - YASON BURNU GEZİSİ

Haziranoğlu Konağı,Ünye Ayanikola Koyu,Kadılar Yokuşu, Yason Burnu

AYRICALIKLARIMIZ...

Pikola PROFESYONEL REHBERLERİ Eşliğinde...

Sadece PİKOLA TUR Farkıyla..

Ordu’nun DOĞAL ÜRÜNLERİNİN Lezzetleriyle...

Adım Adım ÜNYE ŞEHİR Turuyla...

Argonot Efsanesi YASON BURNU & KİLİSESİ Gezisiyle...


Misafirimizle Ordu’da saat 09.30 da buluşuyor, Nefise Akçelik Tünelini takiben kahvaltımızı Bolaman’da Pide şeklinde alıyor, Bolaman Kalesi içerisinde inşa edilen Hazinadaroğlu Konağını görüyoruz. Tarihte; “Fanise ve Fanizan” adlarıyla anılan Fatsa’yı takiben Pontus Kralı Mitridat'ın kurduğu rivayet edilen Ünye'ye “Midrebolu” varıyoruz. Meryem Ana Panagia Yalı Kilisesi, Aya Nicola Koyu, Kadılar Yokuşundaki Osmanlı Evleri ve Ünye Kent Müzesini ziyaret ediyor, Bakırcılar Çarşısındaki antikalara göz atıyoruz. Türk kahveleri eşliğinde Çakırtepe’den Ünye’yi kuşbakışı izliyor, Pontus Kralı II. Mitradates’in yaptırmış olduğu Ünye Kalesi’ni gezmeye koyuluyoruz. Muhteşem Karadeniz manzarasına ev sahipliği yapmış Ünye Kalesi turumuzu tamamlıyor, öğle yemeğimizi köftesiyle Yalıköylü Burhan Usta’da alıyoruz. Yemeğimizin ardından Medreseönün de Uzun Saçlının Yerinde Közde Porselenlerde demlenen tavşankanı çaylarımızı içiyor, “Güneşin Deniz’de Yüzdüğü Yer” olarak bilinen ve mitolojide Altın Post efsanesinin geçtiği yerlerden olan Yason Burnunu gezmeye koyuluyoruz. Muhteşem Karadeniz manzarasını izliyor ve sakin şehir ünvanlı Perşembe’yi “Vona” görüyor, sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir başka PİKOLA TUR gezisinde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Lüks Gezi Aracımız

Profesyonel Rehberlik

TÜRSAB Seyahat Sigortası

Araç İçi İkramlar

Programda Belirtilen Çevre Gezileri

Pikola Tur Güvencesi

Maske, Kolonya ve Dezenfektan Kiti

Ücrete Dahil Olmayanlar

Tüm Yemekler ve İçecekler

Kişisel Harcamalar

TUR BİLGİLERİ

Günübirlik Ünye Gezimizde 19 Kişilik aracımızda 10 Katılımcı misafir kabul edilmektedir.

Pandemi sürecinde gezimizde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgeler uygulanacaktır.

Tura Dâhil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, rehberlik, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 2 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 2 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir. Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Anzer Yaylasında Kredi Kartı kullanımı çok fazla olmadığından yanınızda nakit para getirilmesi önerilir.

Gezimize gelirken yanınızda, rahat yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, şemsiye, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarını yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Ulaşım Aracımız

Günübirlik Ünye turumuzda maksimum katılımcı sayımız 10 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) tur aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir. 

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.