2021 Günübirlik Pokut Yaylası Fiyatları YAKINDA

FIRTINA & ÇAL VADİSİ – ÇİNÇİVA KEMER KÖPRÜSÜ – POKUT YAYLASI – SAL YAYLASI – ÇAMLIHEMŞİNBulut denizindeki yaylalar...

Son dönemlerde sosyal medyada yer alan 2080 rakımlı Kaçkarların sonsuz bekçileri ve bulutların arasındaki muhteşem görüntüsüyle Pokut Yaylası, ormanların arasında Tatos Dağları’na farklı bir açıdan bakacağımız ve vadiden gelen sislerin ilk habercisi konumundaki Sal Yaylası. Huzurlu bir güne merhaba diyeceğiniz Kaçkar Dağlarının büyüleyeceği manzarası, dünyanın en önemli vadisi Fırtına Vadisinin derinliklerine giden yolda iki yakayı bir araya getiren asırlık köprü Çinçiva’yı görüyor günün sonunda Türk Kahvelerimizi Laz Konaklarına karşı içip, doğayla biraz daha haşır neşir olmak için yalın ayak çimenlerin üzerinde dolaşıyoruz.


GÜNÜBİRLİK

POKUT & SAL YAYLASI GEZİSİ

Fırtına Vadisi, Çinçiva, Pokut ve Sal Yaylası, Kaçkar Dağları SAATİ

AYRICALIKLARIMIZ...

Pikola PROFESYONEL REHBERLERİ Eşliğinde...

Sadece PİKOLA TUR Farkıyla..

Çamlıhemşin’in DOĞAL ÜRÜNLERİNİN Lezzetleriyle...

Bulut Denizindeki Yaylalar POKUT & SAL YAYLASI ile...

Sevdaluk Dizisine Ev Sahipliği Yapan ÇİNÇİVA KÖYÜ & KÖPRÜSÜNÜN Fotoğraflanması...


Değerli misafirlerimizle Ordu’da saat 06.00 de, Giresun Atapark’ta saat 07.00 de buluşuyor, Pokut ve Sal Yaylası, Çinçiva turumuza başlıyoruz. Trabzon’da kahvaltımızı alıyor ve Türkiye'nin en yağışlı ili Rizeyi izleyerek, endemik bitki türleri bakımından zengin Fırtına Vadisi eşliğinde Çamlıhemşin'e varıyoruz. Kısa mola sonrası 19. yy. sonlarında Laz Mimarlarca inşa edilen Çamlıhemşin Konaklarını ve bölgenin en eski köprüsü Çinçiva’yı görüyoruz. Sevdaluk dizisine ev sahipliği yapmış, Çinçiva’da yaylalara çıkmadan kahve molası veriyoruz. Molamızı tamamlıyor, eşsiz manzaraları, bulutların üzerinde hissi veren görüntüsü ve yaşlı ormanlara hükme dercesine tepe üstüne kurulu, ahşap evleriyle ünlü 2080 metrede doğa harikası Pokut Yaylasına varıyoruz. Birçok gezginin önerdiği ve uluslararası dergilere, gazetelere kapak olmuş Pokut yaylasındaki yürüyüşümüzün sonunda öğle yemeğimizi yöresel tatlar şeklinde alıyor, patika içerisindeki yarım saatlik bir yürüyüş sonunda vadinin yamacına kurulmuş Sal Yaylasına geçiyoruz. Tepeye konumlanmış banktan sis denizindeki vadileri, Kaçkar Dağlarını ve bulutlardan başını çıkarmış dağ adacıklarını fotoğrafladıktan sonra, her iki yaylaya da veda ederek Fırtına Vadisinden ayrılma zamanı diyor ve geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çay fabrikasında yeni demlenmiş tavşankanı çaylarımızı içiyor, günün sonunda bu kadar gelmişken birde Meşhur Akçaabat Köftesinin tadına bakalım diyoruz. Yemek sonrasında siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor bir başka PİKOLA TUR gezisinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Pikola Tur Güvencesi

Programda Belirtilen Çevre Gezileri

Transfer Araçları

Araç İçi İkramlar

TÜRSAB Seyahat Sigortası

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Lüks Gezi Aracımız  

Milli Park Ücretleri

Maske, Kolonya ve Dezenfektan Kiti

Araç İçi Türk Kahvesi İkramı

Ücrete Dahil Olmayanlar

Dönüşteki Akşam Yemeği

Zipline Ücreti

Tur Boyunca Alınacak Tüm Yemekler

TUR BİLGİLERİ

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Gezimize gelirken yanınızda, rahat yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, şemsiye, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarını yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Yaylalarda Kredi Kartı kullanımı çok fazla olmadığından yanınızda nakit para getirilmesi önerilir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 3 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir. Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 2 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Tura Dâhil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, rehberlik, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Pandemi sürecinde gezimizde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgeler uygulanacaktır.

Yaylalara Transfer Aracı olarak 16 Kişilik Ford Transitler Kullanılacaktır.

Günübirlik Pokut & Sal Yaylası Gezimizde 19 Kişilik aracımızda 10 Katılımcı misafir kabul edilmektedir.

Ulaşım Aracımız

Günübirlik Pokut ve Sal Yaylası turumuzda maksimum katılımcı sayımız 16 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) tur aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Isuzu Turkuaz: 31+1 Kişilik, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.