Haftasonu Karadeniz Yaylalar 2021 Fiyatı YAKINDA

# Fırtına Vadisi - Çamlıhemşin - Pokut ve Sal Yaylası - Ayder Yaylası - Çeçeva Köyü - Uzungöl Demirkapı Yaylası #Hafta sonu Bulutların üzerindeki Karadeniz Yaylaları...

Son günlerde birçok gezgin tarafından ulusal ve uluslararası basında, sosyal medyada popüler olan bir rota... Doğanın kalbine çıkacak olduğumuz bir yolculuk. Kaçkar dağlarının en özel yaylaları 2080 rakımlı Pokut ve Sal, Bulutların arasındaki Ayder Yaylası, korunması gereken 200 ekolojik alandan biri olan Fırtına Vadisi, Rize’nin en popüler noktası Haremtepe,( Çeçeva) Köyü Çay Bahçeleri, Karadeniz’in incisi Uzungöl ve en özel yaylası Demirkapı Yaylası... Muhteşem tat Akçaabat Köftesiyle hafta sonu biraz kafa dağıtmaya gidiyoruz.


HAFTASONU

“BULUTLARIN ÜZERİNDEKİ KARADENİZ YAYLALARINI GEZİYORUZ...”

Pokut & Sal Yaylası–Ayder Yaylası–Çeçeva Çay Bahçeleri-Demirkapı Yaylası

# 1 Gece AYDER YAYLASI Konaklama #

Karadeniz Eğlencesi TULUM ve HORON Keyfi...

Kaçkar DağlarındaPOKUT – SAL YAYLASI – AYDER YAYLASI Farkı İle...

Rize’nin En Popüler Noktası ÇEÇEVA ÇAY BAHÇELERİ Gezisi İle...

TrabzonUZUNGÖL DEMİRKAPI YAYLASI Gezisi...

Karadeniz Mutfağının EŞSİZ LEZZETLERİEşliğinde...


1.GÜN - CUMARTESİ: POKUT & SAL YAYLASI - ÇİNÇİVA KAFE - AYDER YAYLASI

Değerli katılımcılarımızla hafta sonu eğlenceli bir o kadarda farklı bir coğrafyayı keşfetmenin duygusuyla, Ünye’deki misafirlerimizi saat 05.45 de, Ordu’daki misafirlerimizi Saat 06.45 de Ordu Lisesi önünde ve Giresun’dan katılacak misafirlerimizle Saat 07.45 de Atapark’da buluşuyor, alacağımız kahvaltı sonrası uluslararası dergi ve gazeteye kapak olmuş, endemik bitki türleri bakımından zengin Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Yeşilin bin bir tonu eşliğinde, Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimizle Pokut ve Sal Yaylası gezisine başlıyoruz. (Ekstra Tur: 45 TL) Kaçkar Dağlarının el değmemiş bu rotasında; 19. yy. sonlarında Laz Mimarlarca inşa edilen Konakları ve bölgenin köprüsü Çinçiva Kemer Köprüsünü görüyor, Sevdaluk dizisine ev sahipliği yapmış Çinçiva’da kısa bir kahve molası veriyoruz. Mola bitiminde eşsiz manzaraları, bulutların üstündeymiş hissi veren görüntüsü ve yaşlı ormanlara hükmedercesine tepe üzerine kurulu, ahşap evleriyle ünlü 2080 metre yüksekliğindeki Pokut Yaylasına ulaşıyoruz. Yayla içerisindeki yürüyüşümüzün sonunda öğle yemeğimizi yöresel tatlar şeklinde alıyor, patika içerisindeki yürüyüşümüzün sonunda vadinin yamacına kurulu Sal Yaylasına geliyor, tepeye konumlanmış banktan sis denizindeki vadileri ve bulutlardan başını çıkarmış dağ adacıklarını fotoğrafladıktan sonra, her iki yaylaya vede ediyor ve Hala Deresi’ni takiben Ayder Yaylasına varış. Kaçkar Dağlarına sırtını dayamış, yöre halkı tarafından “Bulut Denizindeki Yayla” olarak bilinen, Ayder Yaylasını bir sonraki gün gezeceğiz diyor yayladaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği AYDER YAYLASI – ÇAYMAKÇUR YAYLASI


2.GÜN - PAZAR: ÇEÇEVA ÇAY BAHÇELERİ - UZUGÖL DEMİRKAPI YAYLASI

Muhteşem manzara eşliğinde alacağımız kahvaltının ardından, Ayder Yaylasında Gelintülü Şelalesi, Kalegon Mevki, Şenlik Düzünü geziyor, közde Türk Kahvesi keyfi sonrasında aracımızdaki yerlerimizi alıyoruz. 300 yıllık gelenek olan ve yöre kültürünün izlerini taşıyan Rize Bezinin işlenişini atölyemizde, Hemşin Usulü bağlamaları mızı takıp takıştırıyor, tüm çay reklamlarının çekildiği, Haremtepe’ye (Çeçeva Köyü) hareket ediyoruz. Uçsuz bucaksız çay bahçeleri arasında fotoğraf çekimlerimizi tamamlıyor, öğle yemeğimizi Çayeli'nde Kuru Fasulye şeklinde alıyoruz. ( Kavurma ve Pideyi de Öneririz.) Yemek sonrasında deniz seviyesinden 1090 metrede Soğanlı dağlarının eteklerindeki Uzungöl Demirkapı Yaylasına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Haldizen Deresinin derin vadileri eşliğinde ağaç sınırının son noktası Demirkapı Yaylası’na varıyoruz. Yayla mimarisindeki eski ahşap yayla evleri arasındaki yürüyüşümüzün sonunda yöre halkının dağlardan topladığı dağ çiçekleri ve el emeği nakışları inceledikten sonra Uzungöl’e iniyoruz. Göl etrafındaki gezimizi tamamlıyor, bıçak atölyesini ve bölgenin en özel çay yapraklarının işlendiği Çay Fabrikasını ziyaret ediyoruz. Tavşankanı çaylarımızı içiyor, dönüş yolculuğumuzda meşhur Akçaabat Köftesinin tadına bakmak için kısa bir mola veriyoruz. Yemeklerimizi aldıktan sonra siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor, bir başka PİKOLA TUR gezisinde buluşmak dileği ile sizlerle vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Ulaşım Aracı

Araç İçi İkramlar

1 Gece Ayder Konaklaması

Otelde Alınacak 1 Kahvaltı

Otelde Alınacak 1 Akşam Yemeği

Maske, Kolonya ve Dezenfentan Kiti

Profesyonel Rehberlik

TÜRSAB Seyahat Sigortası

Araç İçi Türk Kahvesi İkramı

Milli Park Ücreti

Programdaki Tüm Çevre Gezileri

Pikola Tur Kalitesi ve Güvencesi

Ücrete Dahil Olmayanlar

Pokut & Sal Transferi K.başı:45 TL

Trabzon'da Alınacak Kahvaltı

Tüm Öğle Yemekleri

Dönüşte Alınacak Akşam Yemeği

TUR BİLGİLERİ

Hafta sonu Doğu Karadeniz yaylaları Gezimize, 19 Kişilik aracımızda 10 Katılımcı misafir kabul edilmektedir.

Hafta sonu turumuz 1 Gece 2 Günlük olup 1 Gece Otel Konaklaması alacağız.

Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgelere uygulayacaktır.

Tur Programına Dahil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, 1 Gece otel konaklaması, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 4 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 4 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir.

Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Gezimize gelirken yanınızda, rahat yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, şemsiye, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarını yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Ulaşım Aracımız

Hafta sonu Karadeniz Yaylaları turumuzda maksimum katılımcı sayımız 10 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Otogar Doruk: 39 +1 Otobüs: Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Araç İçi Termos, Okuma Lambası, Rehber İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup, Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.