Batı Karadeniz Turlarına Nisan 2021 de Başlıyoruz.

Pikola Tur farklıyla keyifli bir Batı Karadeniz Yolculuğuna Başlıyorsunuz....BATI KARADENİZ’İ GEZİYORUZ...

08 EKİM 2020CUMA:YOLCULUK BAŞLIYOR...

Değerli katılımcılarımızla Giresun’da saat 19.00 da Ataparkta, Ordu’da saat 20.10 da Ordu Lisesi önünde buluşuyor, Batı Karadeniz gece yolculuğumuza, Pikola Tur Araç İçi İkramlarıyla devam ediyoruz.


09 EKİM 2020CUMARTESİ: BOLU GÖLCÜK GÖLÜ – YEDİGÖLLER – YENİCE ORMANLARI IHLAMUR TERAS & SALINCAK – SAFRANBOLU

Sabah saatlerinde, Bolu’da alacağımız kahvaltının ardından (Ekstra) deniz seviyesinden 1200 rakımlı “Kartpostalların Gölü” Gölcük Gölünde çam ve köknar ağaçları arasındaki yürüyüşümüzü tamamlıyor ve doğayla sizleri baş başa bırakıyoruz. Gölcük Tabiat Parkından ayrılıyor ve Bolunun bir başka doğa harikası Yedigöller’e hareket ediyoruz. Sonbaharda renk cümbüşüne dönen, olağan üstü doğasıyla adeta kartpostalı andıran Yedigöller’de İncegöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl, Kurugöl, Deringöl, Seringöl, Büyükgöl den oluşan, Yedigöller’deki gezimizde fotoğraf çekimlerimizi tamamlıyor, mangalda sucuk ekmek arası şeklinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Dünya Doğal Hayatı Korumu Vakfı tarafından, Avrupa'nın biyolojik çeşitlilik açısından korunması gereken 100 orman alanından olan, Anıt Ağaçlarıyla Açık Hava Müzesini andıran Yenice Ormanlarını Ihlamur Teras ve Salıncaktan izliyoruz. Vereceğimiz molanın ardından muhteşem manzaralar eşliğinde, 1994 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine alınan Safranbolu'daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği SAFRANBOLU


10 EKİM 2020 PAZAR: SAFRANBOLU TURU – AMASRA GEZİSİ – GERİ DÖNÜŞ

Güne zinde başlamak adına güzel bir kahvaltı sonrasında Safranbolu turumuza eski çarşıda özgün mimariye sahip etkileyici evlerin arasında yapacağımız yürüyüşümüzde, Semerciler, Manifaturacılar, Bakırcılar Çarşılarını, Köprülü Mehmet Paşa Camini, Kaymakamlar Konağını, Güneş Saatini, Cincihan’ı görüyor, Safranbolu Kahve müzesinde vereceğimiz molanın ardından, Safranbolu'nun meşhur lokumlarının tadına bakmak üzere Lokumcumuza gidiyoruz. Lokum alışverişimizi tamamlıyor 3000 yıl önce Pers Kraliçesi Amastrist tarafından kurulan, Fatih Sultan Mehmet’in “Çeşm-i Cihan bu mu ola” diye adlandırdığı Amasrayı Bakacak Seyir Noktasından izliyoruz. Amasra’da surlarla çevrili sokakları gezerken Cumhuriyet döneminde Mızıka Okulu olarak kullanılan Amasra Müzesini, Kemere Köprüyü, Kilise Cami ve Çekiciler Çarşısını görüyor, Tahtacılar Çarşısında yöresel el sanatları alışverişi için serbest zaman sonrasında, öğle yemeğimizi meşhur Amasra Salatası ve Balık şeklinde alıyoruz. Yemek sonrasında Batı Karadeniz’in en eski şehirlerinden Kastamonu’da vereceğimiz ve yolda vereceğimiz gerekli molaların ardından, gece saatlerinde sizleri aldığımız noktalara bırakıyor, bir başka PİKOLA TUR gezisinde buluşmak dileği ile sizlerle vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

VİP Minibüs İle Ulaşım

1 Gece Safranbolu Konaklaması

Otelde 1 Sabah Kahvaltısı

Otelde 1 Akşam Yemeği

Pikola Araç İçi İkramları

Profesyonel Rehberlik

TÜRSAB Seyahat Sigortası

Maske, Kolonya ve Dezenfektan Kiti

Tabiat Parkı ve Otopark Ücretleri

Pikola Tur Kalitesi

Programdaki Tüm Çevre Gezileri

Ücrete Dahil Olmayanlar

İlk Gün Kahvaltısı

Tüm Öğle Yemekleri

Müze Giriş Ücretleri

TUR BİLGİLERİ

Hafta sonu turumuz 1 Gece Araçta yolculuk ve 1 Gece Otel Konaklaması olmak üzere 3 Gün 2 Gece dir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 4 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Ulaşım Aracımız

Hafta sonu Batı Karadeniz turumuzda; Ulaştırma ve Turizm Bakanlığının almış olduğu tedbirler kapsamında araçlarımız % 50 kapasiteyle hareket etmektedir. Aynı aileden katılımcıların katılmasıyla birlikte 21 Koltuklu aracımızda maksimum kişi sayısını 12 Kişi olarak belirlemiş bulunmaktayız. Tur aracımız aşağıda özellikleriyle birlikte sizlerin bilgilerine sunulmuştur.

Otobüs

Bu turumuz Butik Tur kapsamında olduğu için Otobüs ile Ulaşım Yapılamamaktadır.

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter 21 + 1 Kişilik: Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klimalı, Kahve Makinası ve Buzdolabı, Araç İçi Termoslar, Ses Sistemi, Cd, Dvd Oynatıcı, Ekstra Bagaj, Araç İçi 220 Volt Priz, bulunmakta olup araçlarımız Karayolları ve Ulaştırma Bakanlığı D2 Belgelidir.