2021 Günübirlik Karaca Mağaras Fiyatları YAKINDA

# Harşit Deresi - Örümcek Ormanları - Çağlayandibi Şelalesi - Gümüşhane Karaca Mağarası - Torul Cam Teras - Tirebolu #Gümüşhane’nin gizli hazineleri...

Burası da nerede? diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Farklı ve yeni bir rotayı sizlere sunuyoruz. 1998’de koruma alanı ilan edilen ve en yüksek çaplı ladin ağaçlarını bünyesinde barındırmasıyla adeta doğal ağaç müzesini andıran Örümcek Ormanları. Ormanların arasında doğa harikası Çağlayandibi Şelalesi, 1550 rakımda doğal oluşumlarıyla sizleri kendine hayran bırakacak olan Karaca Mağarası, Türkiye’nin en yüksek cam teraslarından olan Torul Cam Terası keşfetmeye gidiyoruz...

ÖRÜMCEK ORMANI ÇAĞLAYANDİBİ ŞELALESİ – KARACA MAĞARASI – TORUL CAM TERAS

AYRICALIKLARIMIZ...

Pikola PROFESYONEL REHBERLERİ Eşliğinde...

Sadece PİKOLA TUR Farkıyla..

Balta Girmemiş ÖRÜMCEK ORMANLARININ Gezilmesi...

Doğa Harikası ÇAĞLAYANDİBİ ŞELALESİNİN Fotoğraflanması...

Marco Polonun İzinden TORUL’UN İzlenmesi...

Unesco Dünya Mirasına Aday KARACA MAĞARASININ Görülmesi...


Değerli misafirlerimizle Ordu’da saat 06.30 da, Giresun Atapark’ta saat 07.30 da buluşuyor, tam gün sürecek Gümüşhane turumuza başlıyoruz. Araç içi aperatif kahvaltı ve çay servisi ile birlikte, Harşit Irmağını takiben Örümcek Ormanı Tabiat Parkına giriş yapıyoruz. 1998 yılında koruma alanı ilan edilen Örümcek Ormanları Tabiat Parkı Ortalama 417 yaşına varan ağaçlarıyla, Avrupa ve ülkemizde bulunan en yüksek çaplı göknar, ladin ağaçlarını bünyesinde barındırmasıyla adeta doğal ağaç müzesini andırıyor. Orman içi yolculuğumuzun sonunda denizden yüksekliği 817 metrede doğa harikası Çağlayandibi Şelalesini varıyoruz. 15 metre den akan yüksekliği ile sizleri büyüleyeceğini düşündüğümüz Çağlayandibi Şelalesinden fotoğraflıyor, 1550 rakımda Gümüşhane’nin bir başka doğa harikası Karaca Mağarasına varıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne girmeye aday, mağara içerisinde sütunlar, mağara çiçekleri, mağara incileri ve traverten basamakları gibi birçok doğa harikasını görüyor, mağara anlatımlarını dinledikten sonra, Gümüşhane’ye özgü Pestil ve Köme tatlarına bakıyor, Torul’da 240 metre yüksekliğiyle Türkiye’nin en yüksek Cam Terasından Torul Kalesini ve Harşit Vadisini izliyoruz. Günün ve turumuzun sonuna geliyor, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor bir başka PİKOLA TUR gezisinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Pikola Tur Güvencesi

Programda Belirtilen Çevre Gezileri

Tabiat Parkı Giriş Ücreti

Araç İçi İkramlar

TÜRSAB Seyahat Sigortası

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Lüks Gezi Aracımız

Maske, Kolonya ve Dezenfektan Kiti

Araç İçi Türk Kahvesi İkramı

Ücrete Dahil Olmayanlar

Kişisel Alışveriş

Tur Boyunca Alınacak Tüm Yemekler

Karaca Mağ. ve Cam Teras Girişleri

TUR BİLGİLERİ

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Gezimize gelirken yanınızda, rahat yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, şemsiye, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarını yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Bölgede Kredi Kartı kullanımı çok fazla olmadığından yanınızda nakit para getirilmesi önerilir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 3 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir. Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 2 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Tura Dâhil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, rehberlik, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Pandemi sürecinde gezimizde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgeler uygulanacaktır.

Günübirlik Örümcek Ormanları, Karaca Mağarası Gezimizde 19 Kişilik aracımızda 10 Katılımcı misafir kabul edilmektedir.

Ulaşım Aracımız

Günübirlik Örümcek Ormanları, Karaca Mağarası turumuzda maksimum katılımcı sayımız 10 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) tur aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir. 

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.