2021 Günübirlik Mençuna Şelales Fiyatları YAKINDA

# Arhavi Kamilet Vadisi - Çifte Kemer Köprü - Mençuna Şelalesi - Çağlayan Köyü Laz Konakları - Rize Bezi ve Çay Fabrikası #Artvin’in büyülü vadisi ve şelalesi...

Birçoğumuz Karadeniz sahili boyunca birçok kez yolculuk yapmışızdır. Sürekli Arhavi’den geçerken tabelalarda gördüğümüz Çifte Köprüler, Mençuna Şelalesi ve Kamilet Vadisini merak eder dururuz. İşte, artık Artvin’in çok fazla bilinmeyen büyülü vadisine yolculuk zamanı. Ahşap asma köprüleri, Türkiye’de tek olma özelliği ile Çifte Kemer Köprü, yeşilin içinde kaybolacağımız Kamilet Vadisi ve vadinin en sonunda gizlenmiş, saklı cennet olarak tabir ettiğimiz Mençuna Şelalesini görüyor, dönüşte Abu hayat Vadisinin incisi Çağlayan Köyü Laz Konaklarını görmeye gidiyoruz.


GÜNÜBİRLİK

MENÇUNA ŞELALESİ – KAMİLET VADİSİ GEZİSİ

Kamilet Vadisi – Çifte Kemer Köprüler – Mençuna Şelalesi – Çağlayan Köyü Laz Konakları

AYRICALIKLARIMIZ...

Pikola PROFESYONEL REHBERLERİ Eşliğinde...

Sadece PİKOLA TUR Farkıyla..

Yeşilin İçerisindeki Gizli Vadi KAMİLET VADİSİNİN Görülmesi...

Muhteşem Manzar MENÇUNA ŞELALESİ Keyfiyle...

Laz Konakları ÇAĞLAYAN KÖYÜ Gezisiyle..

İki Yakanın En Özel Köprüleri ÇİFTE KÖPRÜLERİN Fotoğraflanmasıyla...

Değerli misafirlerimizle Ordu’da saat 06.00 da, Giresun Atapark’ta saat 07.00 de buluşuyor, tam gün sürecek Mençuna Şelalesi – Çağlayan Köyü Konakları turumuza başlıyoruz. Güzergahımız üzerinde kahvaltı için tesisimize uğruyor, Rizeyi panoramik görüp Artvin’in şirin ilçesi Arhavi’ye varıyoruz. Vereceğimiz kısa molanın ardından Kamilet Vadisinin derinliklerine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yeşilin her tonunu eşliğinde iki nehrin birleşti noktaya inşa edilen Çifte Kemer Köprüyü fotoğraflıyor, çay bahçeleri ve ladinlerin arasındaki patikadan 30 dakikalık yürüyüş sonrasında üç katlı 90 metreden düşen Mençuna Şelalesine varıyoruz. Bol bol fotoğraf çekimi yapıyor, bu keyifli anı ölümsüzleştirdikten sonra, Fındıklı ilçesindeki Çağlayan Köyü’ne gidiyoruz. “Deresi, dağları, vadileri, yaylaları ile Abu Hayat” burası diyor çay bahçeleri arasında 17. ve 18. yy. Laz mimarlar tarafından inşa edilen Tarihi Çağlayan Konaklarını geziyoruz. Köy içerisindeki gezimizi tamamlıyor, Fındıklıda Saim’in Yerinde Türk kahvelerimizi, yudumluyor, Çay fabrikası gezisi sonrasında dönüş yolunda meşhur Akçaabat köftesinin tadına bakıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor bir başka PİKOLA TUR gezisinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Pikola Tur Güvencesi

Programda Belirtilen Çevre Gezileri

Transfer Araçları

Tabiat Parkı Giriş Ücreti

Araç İçi İkramlar

TÜRSAB Seyahat Sigortası

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Lüks Gezi Aracımız

Maske, Kolonya ve Dezenfektan Kiti

Araç İçi Türk Kahvesi İkramı

Ücrete Dahil Olmayanlar

Dönüşteki Akşam Yemeği

Kişisel Alışveriş

Tur Boyunca Alınacak Tüm Yemekler

TUR BİLGİLERİ

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Gezimize gelirken yanınızda, rahat yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, şemsiye, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarını yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Bölgede Kredi Kartı kullanımı çok fazla olmadığından yanınızda nakit para getirilmesi önerilir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 3 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir. Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 2 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Tura Dâhil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, rehberlik, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Pandemi sürecinde gezimizde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgeler uygulanacaktır.

Günübirlik Mençuna Şelalesi, Kamilet Vadisi Gezimizde 19 Kişilik aracımızda 10 Katılımcı misafir kabul edilmektedir.

Ulaşım Aracımız

Günübirlik Mençuna Şelalesi, Kamilet Vadisi turumuzda maksimum katılımcı sayımız 10 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) tur aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir. 

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.