Kurul Kayalıkları,Fındık Müzesi,Boztepe Teleferik

#Ekoturizm Köyü Kayabaşı - Kurul Kayalıkları Arkeoloji Alanı - Fındık Müzesi - Boztepe Teleferik - Ordu Şehir Turu ve Sokak Lezzetleri #Ordu'nun tarihi değerleri ve lezzet duraklarında kısa bir mola...

Karadeniz’in en eski şehirlerin olan ve tarihte On Binlerin Göçünden bu güne birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Ordu’da. Ordu Mutfağının en güzel yöresel ürünlerini tadacak, Doğu Karadeniz’in ilk bilimsel arkeolojik kazısının yapıldığı Kurul Kayalıklarında tarihe yolculuk yapacak, dünyaca ünlü klarnetçi Ahmet Özdemir’in Atölyesinde kulaklarımızın pasını silecek ve Türkiye'nin en keyifli terası Boztepe’den Ordu ve Karadeniz’i Türk kahvelerimiz eşliğinde izleyeceğiz.


GÜNÜBİRLİK

KURUL KAYALIKLARI - ORDU ŞEHİR TURU

Eko Turizm Köyü Kayabaşı –Kurul Kalesi Arkeoloji Alanı – Fındık Müzesi -Boztepe Teleferik - Ordu Sokak Lezzetleri

AYRICALIKLARIMIZ...

Pikola PROFESYONEL REHBERLERİ Eşliğinde...

Adım Adım ORDU Gezisiyle...

Ordu’nun YÖRESEL LEZZETLERİ Tatmak...

Karadeniz’in En Güzel Seyir Terası BOZTEPE’YE TELEFERİK İle...

Ünlü AHMET ÖZDEMİR KLARNET ATÖLYESİNİ Görme Şansı...

2100 Yıllık Geçmişiyle KURUL KALESİ Gezisi...

Tarihi Kentsel TAŞBAŞI MAHALLESİNDE Keyifli Yürüyüşüyle...

Tarihe Işık Tutan RÜSUMAT GEMİSİNİN Hikâyesiyle...

Siz değerli misafirlerimizle Ordu’da saat 09.30 da buluşuyor eko turizm köyü Kayabaşın da yöresel ürünlerinin ağrılıkta olduğu Ayşegül’ün Yerinde köy kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası Melet Vadisine hakim 571 rakımlı sarp bir kayanın üzerine M.Ö Pontus Kralı VI.Mithridates tarafından inşa edilen Kurul Kayalıklarına hareket ediyoruz. 2100 yıllık tarihin yeniden gün yüzüne çıkartılmaya başlandığı, Doğu Karadeniz’in ilk bilimsel arkeolojik kazısına ev sahipliği yapan Kurul Kayalıklarında, 420 basamaklı merdiveni, dehlizleri, kale kalıntıları görüyoruz. 2016 yılındaki kazılarda, Türkiye’de yerinde bulunan ilk Ana Tanrıça Heykeli Kibele, Apollon’un Bronz Heykeli, eğlence tanrısı Dionysos, Pan ve Riton adlı heykellerin çıkarıldığı antik kent ile Kazı evini geziyoruz. Kurul Kayalıklarından ayrılıyor, Ordulu ünlü klarnet ustası Ahmet Özdemir adına kurulu Ahmet Özdemir Klarnet Atölyesine uğruyor klarnetin o muhteşem sesini dinliyor, yapılışı hakkında bilgileri alıyoruz. Gezimize Hacılar Yokuşundaki Tarihi Ordu Evleri, Menekşe Sokak, Taşbaşı Kilisesi, Birol Köyden Gazete Müzesi, Türkiye'nin en uzun sütunlu Şadırvanı, kitabesinde 1890 yazan Aziziye (Yalı) Camisi, Rüsumat Gemisinin hikayesini dinledikten sonra 2020 yılında açılışı yapılan Fındık Müzesi gezimizi tamamlıyor, karnımızın acıktığını fark ediyor, ekmeğinden, içindeki malzemesine kadar her şeyiyle Ordu’ya özgü Ordu Tostu ve Ufuk Gazozdan oluşan menümüzü yiyor, yöresel lezzet Cevizli Helvamızı yanımıza aldıktan sonra “Boztepe Çıkmalı Şu Ordu’ya Bakmalı” diyerek 510 rakımlı Karadeniz en güzel seyir terası olan Boztepe’ye Teleferik ile çıkıyoruz. Şehrin muhteşem görüntüsünü hayranlıkla izledikten sonra geri dönüşü geçiyor sizleri aldığımız noktalara bırakıyor, bir başka PİKOLA TUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

PİKOLA Tur Refakati

TURSAB Seyahat Sigortası

Tüm Çevre Gezileri

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Maske, Kolonya ve Dezenfektan Kiti

Ulaşım (Kurul Kayalıkları Transferi)

Ücrete Dahil Olmayanlar

Kişisel Harcamalar

Tüm Yemekler ve İçecekler

Boztepe Teleferik Ücreti

Fındık Müzesi Girişi

TUR BİLGİLERİ

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Gezimize gelirken yanınızda, rahat yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, şemsiye, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarını yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 1 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir. Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 1 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Tura Dâhil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, rehberlik, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Pandemi sürecinde gezimizde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgeler uygulanacaktır.

Günübirlik Kurul Kayalıkları ve Ordu Şehir Gezimizde 31 Kişilik aracımızda 16 Katılımcı ve 19 Kişilik aracımızda 10 Katılımcı misafir kabul edilmektedir.

Ulaşım Aracımız

Günübirlik Ordu şehir turumuzda maksimum katılımcı sayımız 16 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) tur aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Isuzu Turkuaz: 31 +1 Otobüs: Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Araç İçi Termos, Okuma Lambası, Rehber İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup, Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.