2021 Günübirlik Kümbet Yaylası Fiyatları YAKINDA

# Kümbet Yaylası - Kırkharmanlar Kilisesi - Çıkrıkkapı Yaylası - Hacı Abdullah Duvarı - Koçkayası Yaylası - Uzundere - Mavigöl - Kuzalan Şelalesi #Giresun’un bilinmeyen rotasında keşfe çıkıyoruz...

Giresun’un en önemli doğal güzelliklerinden biri olan Kümbet Yaylasında, göğü delen gür ormanlar, uçsuz bucaksız platolar, kaderine terk edilmiş ama tarihin şahidi Kırk Harmanlar Kilisesi. Çin Seddinden sonra dünyanın ikinci savunma setti Hacı Abdullah Duvarı.“ Gidemediğin yer senin değildir” diyerek açılan Halil Rıfat Paşa Tüneli, Tabiat Harikası Kuzalan Şelalesi ve hemen yanı başında turkuaz renkleriyle sizleri büyüleyeceğini düşündüğümüz Mavi Göllerin keşfine çıkıyor, mis gibi çimenlerin üzerinde piknik yapıyoruz.


GÜNÜBİRLİK

HACI ABDULLAH DUVARI – KÜMBET YAYLASI TURU

Çıkrıkkapı Yaylası – Kümbet Yaylası – Hacı Abdullah Duvarı– Koçkayası –Mavi Göl – Kuzalan Şelalesi

AYRICALIKLARIMIZ...

Pikola PROFESYONEL REHBERLERİ Eşliğinde...

Adım Adım GİRESUN YAYLALARI Gezisi... İmkânıyla...

Dünyanın En Uzun ikinci HACI ABDULLAH Savunma Duvarıyla...

Giresun’un İncisi KÜMBET YAYLASI Keyfiyle...

Yeni Keşfedilen KUZALAN ŞELALESİ – MAVİ GÖL İle...

Siz değerli misafirlerimizle Ordu’da saat 07.00 de, Giresun Atapark’ta saat 07.45 de buluşuyor ve Giresun Yaylaları turumuza başlıyoruz. Aksu Nehrini takiben Giresun – Sivas yolu üzerindeki restoranımızda kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında Giresun’un şirin köyleri ve fındık bahçeleri eşliğinde devam ediyor Kümbet Yaylasını dönüşte gezeceğiz diyor 1850 yılında bölgede yaşayan Rumlar tarafından inşa edilen Kırkharman Kilisesi gördükten sonra, denizden 2000 rakımdaki Çıkrıkkapı Yaylasına gidiyoruz. Birçok gezgin tarafından bilinmeyen bir hazine olan 400 yıl önce inşa edilen 6,5 km. uzunluğunda 1,5 metre yüksekliğiyle Dünya’da korunma amaçlı Çin Seddi’nden sonra ikinci büyük set olan Hacı Abdullah Duvarını görüyoruz. Yayla kıraathanesinde çaylarımızı yudumluyor, yöre halkından tarihi yapı hakkında bilgileri aldıktan sonra Koçkayasın’a dönüyor, vereceğimiz serbest zamanda salıncak keyfi yapıyoruz. Koçkayasından ayrılıyor sırtını Karagöl Dağlarına dayamış olan 1680 rakımlı Kümbet Yaylasını geziyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Uzundere’de eski maden fabrikasının bacasını gördükten sonra “Gidemediğin yer senin değildir” diyen dönemin Sivas valisi Halil Rıfat Paşa tarafından 1880 – 1883 yıllarında açtırdığı Halil Rıfat Paşa Tüneli üzerinden, Kuzalan Tabiat Parkına varıyoruz. Tabiat Parkı içerisinde sodalı su ile tatlı suyun bir araya geldiği Mavi Göl’ün muhteşem renklerini izliyor, Pınarlı Köyü sınırları içerisinde 20 metreden akan, yeşile boyanmış müthiş doğa örtüsü içerisindeki Kuzalan Şelalesini fotoğraflıyoruz. Günün sonunda geri dönüşe geçiyor, sizleri aldığımız noktalara bırakıyor, bir başka PİKOLA TUR gezisinde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Pikola Tur Güvencesi

Programda Belirtilen Çevre Gezileri

Kuzalan Tabiat Parkı Giriş Ücreti

Araç İçi İkramlar

TÜRSAB Seyahat Sigortası

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Lüks Gezi Aracımız

Maske, Kolonya ve Dezenfektan Kiti

Araç İçi Türk Kahvesi İkramı

Ücrete Dahil Olmayanlar

Turdaki Tüm Yemekler

Kişisel Harcamalar

TUR BİLGİLERİ

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Gezimize gelirken yanınızda, rahat yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, şemsiye, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarını yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir

Yaylalarda Kredi Kartı Uygulaması çok yerde olmadığı için yanınıza nakit para getirmenizi tavsiye ediyoruz.

Piknik organizasyonu için ortak alışverişi piknik yapacak olan misafirlerimiz ile birlikte yapıyoruz.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 3 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir. Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 2 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Tura Dâhil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, rehberlik, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Pandemi sürecinde gezimizde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgeler uygulanacaktır.

Günübirlik Hacı Abdullah Duvarı – Kümbet Yaylası Gezimizde 31 Kişilik aracımızda 16 Katılımcı ve 19 Kişilik aracımızda 10 Katılımcı misafir kabul edilmektedir.

Ulaşım Aracımız

Günübirlik Hacı Abdullah Duvarı – Kümbet Yaylası turumuzda maksimum katılımcı sayımız 16 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) tur aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Isuzu Turkuaz: 31 +1 Otobüs: Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Araç İçi Termos, Okuma Lambası, Rehber İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup, Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.