Yalıboyu Evleri, Kral Mezarları, Yeşilırmak

#Kral Mezarları -Yalıboyu Evleri- Bimarhane - Saraydüzü Kışlası - Ferhat ile Şirin - Amasya Çörekcisi - Yeşilırmak #Bu şehirde tarih gölgeniz gibidir...

Harşena dağının eteklerinde Yeşilırmak’ın her iki yakasına kurulmuş, Osmanlı döneminde padişah adaylarının yetiştirildiği şehir Amasya’da, milattan öncesine dayanan tarihi ve hayranlık uyandıran Kral Kaya Mezarlarını. Atatürk’ün “ Milletin bağımsızlığını yine milletin azmi ve kararı kurtaracaktır” sözünü söylediği, Amasya Kongresinin yapıldığı Saraydüzü Kışlasını. Ferhat ile Şirin’in ölümsüz aşkının izlerini taşıyan su kanallarını, Yeşilırmak’ın incileri Yalıboyu evlerini ve açık hava müzesini andıran Amasyayı adım adım gezmeye gidiyoruz.


GÜNÜBİRLİK

ŞEHZADELER ŞEHRİ AMASYA GEZİSİ

Saraydüzü Kışlası, Ferhat ile Şirin, Kral Mezarları, Yalıboyu Evleri, Amasya Müzesi

AYRICALIKLARIMIZ...

Pikola PROFESYONEL REHBERLERİ Eşliğinde...

Adım Adım AMASYA ŞEHİR Gezisi...

Amasya MUTFAĞININ EŞSİZ Lezzetleri...

Dönüş Yolculuğunda ÇAKALLI’DA MENEMEN Keyfiyle...


Değerli misafirlerimizle Giresun Atapark’ta saat 06.00 da, Ordu’da saat 07.00 de, buluşuyor, tam gün sürecek Şehzadeler Şehri Amasya turumuza başlıyoruz. Güzergâhımız üzerinde kahvaltı için tesisimize uğruyor, Samsun, Havza üzerinden Amasya’ya ulaşıyoruz. 1919 Haziran ayında Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşının kıvılcımlarını attığı Amasya Tamimini kaleme aldığı, Saraydüzü Kışlasını ve Ferhat'ın Şirin için dağları delerek su getirdiğine inanılan Su Kanallarını görüyoruz. Anlatımlar sonrasında Ferhat ve Şirin Heykelini fotoğraflıyor, dünyanın en önemli 100 eserinden olan Hititlerde Fırtına Tanrısı kabul edilen Teşup’un Bronz heykeli ve Mumyalarının sergilendiği Amasya Müzesi ile devam ediyoruz. Müze gezisi sonrası Yıldırım Beyazıt Külliyesi anlatımlarımızı yapıyor, yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrası Şehzadeler Parkı’ndan, Yalıboyu Evlerini izleyerek, kalenin altındaki Kral Mezarlarını geziyor, eski şehirde alışveriş molası veriyoruz. Hazeranlar Konağı, Şehzadeler Müzesini geziyor, Strabon ve Şehzade Ahmet Heykeli, Hükümet Saati, Maydanoz Köprü, Alçak Köprü, Burmalı Cami ve Gümüşlü Camilerini fotoğrafladıktan sonra, Amasya'nın haşhaşlı, cevizli çöreklerinin tadına bakıyor, İlhanlılardan günümüze ayakta kalmış nadide eserlerden olan ve birçok hekimin yetiştirildiği Amasya Bimarhane’sini geziyoruz. Gezinin son noktası olan şehre hâkim Çakallar Tepesi’ne çıkıyor şehrin muhteşem manzarasına izlemeye koyuluyoruz. Amasya gezimizi tamamlıyor geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor bir başka PİKOLA TUR gezisinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar

Lüks Gezi Aracımız

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

TÜRSAB Seyahat Sigortası

Araç İçi İkramlar

Programda Belirtilen Çevre Gezileri

Pikola Tur Güvencesi

Araç İçi Türk Kahvesi İkramı

Maske, Kolonya ve Dezenfektan Kiti

Ücrete Dahil Olmayanlar

Tur Boyunca Alınacak Tüm Yemekler

Müze Giriş Ücretleri

Kişisel Alışveriş

Dönüş’te Çakallı da Menemen

TUR BİLGİLERİ

Günübirlik Amasya Gezimizde 39 Kişilik aracımızda 18 Katılımcı ve 19 Kişilik aracımızda 10 Katılımcı misafir kabul edilmektedir.

Pandemi sürecinde gezimizde Sağlık Bakanlığını ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgeler uygulanacaktır.

Tura Dâhil olanlar; Tüm milli park ve ören yeri girişleri, otopark ücretleri, rehberlik, TÜRSAB Seyahat Sigortası, KDV fiyata dahildir.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumlarda tur başlangıcından 2 gün öncesinde katılımcılara bilgi verilecektir.

Araç oturma planı Acentamız tarafından yapılmakta olup kesinlikle rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmemektedir.

Ödemeler, tur başlangıç tarihinden En Az 3 Gün Öncesi EFT, Mail Order, Ofiste Kredi Kartı veya Nakit olarak yapabilir.

Araç içerisinde her hangi bir ödeme kabul edilmemektedir

Piknik organizasyonu için ortak alışverişi piknik yapacak olan misafirlerimiz ile birlikte yapıyoruz.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek şartıyla gezi seyrinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden, Pikola Tur Kesinlikle Sorumlu Değildir.

Gezimize gelirken yanınızda, rahat yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, şemsiye, güneş gözlüğü, alerjisi olanlar için ilaçlarını yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Tur esnasında fotoğraf çekme imkanı bulacağımızdan, cep telefonunuz ve diğer cihazlarınıza ait pil, Powerbank şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için küçük sırt  çantası almayı unutmayınız.

Ulaşım Aracımız

Günübirlik Amasya turumuzda maksimum katılımcı sayımız 18 kişi olup ( Covid – 19 Pandemi Tedbirleri Kapsamında) tur aracımız katılımcı sayısına göre aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi olacaktır.

Otobüs

Otogar Doruk: 39 +1 Otobüs: Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Araç İçi Termos, Okuma Lambası, Rehber İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup, Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.

Minibüs

Mercedes Sprinter / Wolkswagen Crafter: 19 + 1 Kişilik, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, Araç İçi Termoslar, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı bulunmakta olup araçlarımız Ulaştırma ve Karayolları yönetmeliklerine göre D2 Belgelidir.